detector.media
27.10.2021 12:34
«Нашвидкуруч зліплені політичні справи»: Дочка речника Путіна публічно вступилася за «ЗМІ-іноагентів»
«Нашвидкуруч зліплені політичні справи»: Дочка речника Путіна публічно вступилася за «ЗМІ-іноагентів»
Її батько наразі на це публічно не відреагував.

Єлизавета Пєскова – дочка прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова – в своєму інстаграмі вступилася за ЗМІ, яких у Росії визнали «іноагентами». 

Зокрема, дівчина написала, що новини та статті читає переважно саме на сайтах, включених до списку іноагентів.

«Я вивчила відкритий лист керівників російських ЗМІ із пропозицією про внесення поправок до закону і хочу підтримати журналістів у їхньому бажанні боротися за свободу слова та журналістики. Вважаю дивним, що рішення про зарахування ЗМІ до іноагентів ухвалює Мін'юст спільно із МЗС. Подібні рішення мають прийматись у судовому порядку за наявності широкої доказової бази. Інакше вони виглядають як нашвидкуруч зліплені політичні справи проти конкретних груп журналістів та неугодних ЗМІ», – йдеться в дописі Пєскової.

Вона додала, що існуючий закон диктує виборчий підхід до визначення іноземними агентами тих чи інших ЗМІ, коли щодо одних «заплющують очі, а по інших «проходяться по повній». Дівчина також написала, що у 21-му сторіччі хотіла би бачити «більш конструктивний діалог і справедливе ставлення до журналістів, які раз у раз "попадають в опалу"».

Дмитро Пєсков наразі на ці вислови публічно не відреагував. Раніше він заявляв, що в Кремлі бачили звернення, в якому російські ЗМІ вимагають переглянути рішення про статус «іноземних агентів» для незалежних видань. За його словами, якщо «представникам цеху здається недосконалим правозастосування закону», то це потрібно «конструктивно обговорювати в першу чергу всередині самого цеху, потім вже з законодавцями і представниками виконавчої влади».

Нагадаємо, 21 грудня 2020 року в реєстр іноземних ЗМІ, що виконують функції іноземних агентів у РФ включили чеське інформаційне агентство Medium-Orient, а 28 грудня – правозахисника Льва Пономарьова, журналістів Людмилу Савицьку і Сергія Маркелова, головного редактора «Псковської губернії» Дениса Камалягіна, петербурзьку художницю і активістку Дарину Апахончич.

7 квітня Роскомнагляд повідомив, що на російське бюро «Радіо Свобода», раніше включене Мін'юстом до реєстру «іноземних ЗМІ, що виконують функції іноземних агентів», було складено 390 протоколів про відсутність відповідного маркування на публікаціях і винесені постанови про штрафи на 71,5 млн рублів (пізніше ця сума зросла до 230 млн рублів – близько 83 млн грн по курсу на момент публікації цієї новини). Після цього співробітники видання почали залишати країну.

23 квітня 2021 року Мін'юст РФ включив видання «Медуза» в реєстр «ЗМІ – іноземних агентів», і воно опинилося на межі закриття: рекламодавці відмовилися від співпраці, журналістам довелося скоротити зарплати, деякі з них були змушені покинути редакцію.

14 травня в реєстр «ЗМІ – іноземних агентів» потрапила організація Stichting 2 Oktober – адміністратор доменного імені видання VTimes.io; 12 червня воно було закрите.

15 липня Генпрокуратура оголосила «небажаною» на території Росії діяльність іноземної організації Project Media, Inc. – видання «Проект», заявивши, що вона «становить загрозу основам конституційного ладу і безпеки». Мін'юст також включив «Проект» в реєстр «небажаних» організацій. Одночасно головний редактор видання Роман Баданін, а також співробітники Петро Маняхін, Ольга Чуракова, Марія Желєзнова та Юлія Лук'янова були персонально оголошені «ЗМІ – іноземними агентами».

До того ж переліку внесли журналістку «Радіо Свобода» Єлизавету Маєтну, співробітників «Открытых медиа» і «Проект» Юлію Ярош, Максима Глікіна, Іллю Різдвяного, Михайла Рубіна, Софію Гройсман, Юлію Апухтін і Олексія Постернака.

23 липня компанію The Insider SIA – адміністратора доменного імені видання The Insider – включили в реєстр «ЗМІ – іноземних агентів». Його засновник Роман Доброхотов припустив, що його колегам доведеться покинути Росію, а 28 липня до самого Доброхотова прийшли з обшуком і вилучили у нього техніку і закордонний паспорт – нібито в рамках справи про наклеп, за яким Доброхотов поки проходить як свідок.

4 серпня 2021-го Роскомнагляд заблокував сайти «Открытых медиа», «МБХ Медиа» і «Правозащиты Открытки» на вимогу Генпрокуратури РФ, оскільки відомство вважає їх пов'язаними з Open Russia Civic Movement і Open Russia (діяльність організацій оголошена «небажаною» на території Росії).

20 серпня в реєстр «іноземних ЗМІ, що виконують функції іноземного агента», включені телеканал «Дождь», видання «Важные истории» (юридична особа Istories fonds, зареєстрованп в Латвії) і персонально журналісти Степан Петров, Олеся Шмагун, Алеся Мароховвська, Ірина Долиніна, Роман Шлейнов, Роман Анін, Дмитро Великовський.

Фото з інстаграму Єлизавети Пєскової

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY