До річниці перепоховання Кобзаря — online-тур музеєм від «Дня»

21 Травня 2014
1
797

До річниці перепоховання Кобзаря — online-тур музеєм від «Дня»

1
797
До річниці перепоховання Кобзаря — online-тур музеєм від «Дня»

У колекції - метрична книга села Моринці із записом про народження Тараса, атестат, відпускна з кріпацтва, посмертна маска... оригінали його художніх робіт

 

2014-тий «День» оголосив Роком неканонічного Тараса Шевченка - і вже 9 березня ми запустили однойменний спецпроект - сайт, покликаний розкрити Шевченка олюдненого (й тому близького) й багатогранного. Окрім статей, інфографіки та аудіозаписів поезій Кобзаря у виконанні Олександра Биструшкіна, днями ми опублікували мультимедійний матеріал із Національного музею Тараса Шевченка: віртуальні тури музейними кімнатами супроводжують фото найцінніших експонатів та слова самого Кобзаря із його листів, щоденника, повістей.

 

 

Значною мірою Шевченко у кожного свій. Хтось бачить його революціонером, хтось - мислителем, хтось - пророком. Об'єктивне (наскільки це взагалі можливо) сприйняття Кобзаря залежить і від того, як багато ми читаємо Шевченка й про Шевченка за межами поетичних текстів, які більшість сприймає на емоційно-інтуїтивному рівні. Часом знайомство з геніями корисно раціоналізувати. У випадку з Шевченком це зробити нескладно, адже матеріалу достатньо. Корисними в цьому сенсі є його прозові тексти, а також музеї. А колекція Національного музею Тараса Шевченка в Києві багата на унікальні експонати.

 

У колекції багато речей, які ніколи не сподівався б побачити зблизька: метрична книга села Моринці із записом про народження Тараса Шевченка 25 лютого (за старим стилем), відпускна з кріпацтва, атестат, особисті малярські інструменти, посмертна маска Кобзаря... А ще оригінали Тарасових художніх робіт. Є в колекції музею видання поеми «Гамалія» та збірка «Чигиринський Кобзар і Гайдамаки» 1844 року, першодрук п'єси «Назар Стодоля», «Кобзар» 1860-го року. Ці експонати допомагають відчути у визнаному генії живу людину так само, як «Щоденник» і листи...

 

Символічно, що віртуальна екскурсія оновленою експозицією Національного музею Тараса Шевченка опублікована напередодні 22 травня - 153-ї річниці його перепоховання у Каневі. Вшанування цієї дати, як і дня народження Кобзаря, завжди гуртувало українців.

 

Цього року Шевченко по-справжньому присутній у суспільстві. Його «Борітеся - поборете» стало народним гаслом: ці слова можна побачити на рекламних банерах, стінах будинків, арт-плакатах, одязі українських дизайнерів. Й цю нову близькість потрібно зберегти, щоб надалі посилити новим розумінням.

 

Вдалої віртуальної мандрівки.

 

Газета «День»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Газета «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
797
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Михайло
4007 дн. тому
Півтора століття проминуло, Як його закрилися вуста. Голос бити в серце перестав – Чи чому згадав я про минуле? Щось змінилося, скажіть, за ці роки? Є свободи дух, що він волів? Хтось про президентів та голів Каже щиру правду напрямки? Витиснули краплі рабства з душ? Час кріпацтва точно вже пройшов? Ріже серце навпіл несвободи шов, І неправда студить, мов холодний душ. Всім нам, пересічні громадяни, Час приспів прокинутись від сну Й дати духу сонячну весну, Розірвав духовні всі кайдани!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду