«Ген свободи» облетів майже весь світ

15 Квітня 2014
0
1483

«Ген свободи» облетів майже весь світ

0
1483
«Ген свободи» облетів майже весь світ

Документальну стрічку до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка "Ген свободи" виробництва ТО документальних фільмів та програм Національної телекомпанії України показали в багатьох країнах світу.

 

Фільм серед дипломатичних представництв України закордоном розповсюдило управління закордонного співробітництва НТКУ разом із Міністерством закордонних справ України. Таку акцію було проведено з метою показу стрічки на заходах, присвячених 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка в інших країнах та з метою популяризації продукту НТКУ.

 

У Португалії фільм "Ген свободи" показали на літературно-мистецькому вечорі "До 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка", що відбувся на філологічному факультеті Університету Лісабона. Посольство України в Данії організувало перегляд фільму для представників дансько-української громади в рамках заходів із святкування 200-річчя дня народження Т. Шевченка.

 

У Грузії "Ген свободи" переглянули слухачі курсів української мови, що діють на базі Посольства України в Грузії. Прем'єра документального фільму НТКУ у Швейцарії відбулася в рамках заходів з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у Фрібурзькому університеті. У Малайзії стрічку побачили відвідувачі лекції Посла І. В. Гуменного в м. Кота-Бару, штат Келантан. Посольство України в Узбекистані зробило копії фільму та розповсюджувало серед представників дипкорпусу, акредитованих у Ташкенті, української діаспори та молоді, яка перебуває в країні.

 

Урочисті заходи з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка було організовано й Посольством України в Саудівській Аравії. Фільм «Ген свободи» було показано на урочистому зібранні за участю співробітників Посольства, представників дипкорпусу та громадян України. У Республіці Молдова цей фільм побачили представники української громади в м. Кам'янка під час проведення урочистостей, пов'язаних із святкуванням 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

 

У Вірменії документальну стрічку НТКУ презентували на літературно-творчому вечорі з відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка в Єреванській філії Тернопільського національного економічного університету. «Ген Свободи» побачили Посол України у Вірменії І. П. Кухта, представники української громади, професорсько-викладацький колектив та студенти Єреванської філії Тернопільського національного економічного університету, вчителі й учні Єреванської школи № 42 ім. Т. Г. Шевченка, представники Спілки письменників Вірменії, вірменська громадськість та представники ЗМІ.

 

Посольство України в Лівані організувало збори української громади в Бейруті, під час яких усі присутні мали змогу побачити документальний фільм "Ген свободи". В Нігерії цей фільм було показано гостям дипустанови під час проведення урочистого заходу з нагоди 200-річчя від дня народження Кобзаря, на якому були присутні представники іноземного дипломатичного корпусу, нігерійської громадськості, мас-медіа та українців, які постійно перебувають на території Нігерії. "Ген свободи" також був продемонстрований у Генеральному консульстві України в Неаполі в рамках святкових заходів, присвячених святкуванню 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.

 

У Йорданії Посол України Сергій Пасько у Шевченківській світлиці Посольства України в Аммані провів урочисті збори з нагоди 200-ї річниці від дня народження великого українського поета та громадського діяча Тараса Шевченка, в яких взяли участь співробітники дипустанови, члени їхніх сімей та представники української громади. На зустрічі також було показано документальний фільм "Ген свободи". Показ стрічки НТКУ відбувся і на зустрічі Посла України в Йорданії з представниками йорданської громадськості та випускниками українських вишів. До того ж, Сергій Пасько зустрівся з організаторами акції на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України сенатором, депутатом Верхньої палати Національних зборів Йорданії Мохаммедом аль-Азайде та бізнесменом Ібрагімом аль-Халайбех. Після зустрічі присутні переглянули фільм "Ген свободи".

 

"Така широкомасштабна просвітницька акція, яку Національна телекомпанія України здійснила спільно з Міністерством закордонних справ України, спрямована, перш за все на популяризацію української культури в інших країнах. 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка стало тією датою, яка об'єднала українців по всьому світу, тому телекомпанія не стояла осторонь важливих заходів з нагоди цієї річниці і запропонувала дипломатичним установам показати документальний фільм про Тараса Шевченка. Нам надзвичайно приємно, що стрічка НТКУ здобула схвальні відгуки від глядачів багатьох країн. Ми сподіваємося, що й надалі матимемо можливість розповідати про видатних українських діячів усьому світові за допомогою фільмів і програм Першого Національного", - сказала заступник генерального директора НТКУ з питань міжнародного співробітництва Вікторія Романова.

 

Документальний фільм "Ген свободи" присвячено маловідомим сторінкам життя Тараса Шевченка. Його автори розмірковують над тим, що спонукає інші народи світу досі ставити пам'ятники Великому Кобзареві, адже на сьогодні у світі налічується понад тисяча пам'ятників Тарасові Шевченку. Автор - Андрій Данильченко, режисер - Олександр Ковш.

 

Стрічку можна переглянути на сайті Першого Національного за посиланням http://1tv.com.ua/uk/video/program/documentary/2013/12/17/7736.

 

Прес-служба Першого національного

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Прес-служба Першого національного
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
1483
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду