Коли пишете історію, забудьте, що ви пишете про політика. Пишіть про людину

24 Лютого 2012
0
4280
24 Лютого 2012
11:48

Коли пишете історію, забудьте, що ви пишете про політика. Пишіть про людину

0
4280
ПРЕС-РЕЛІЗ
Коли пишете історію, забудьте, що ви пишете про політика. Пишіть про людину

Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) запросила до Зимового Табору редакторів, що проходив з 15 по 18 лютого у Славську, ірландського фахівця з журналістських розслідувань Девіда Тіге (David Tighe). Ми зібрали для вас поради від Девіда, як творити розслідувальну журналістику.

 

Що ми маємо розслідувати? Люди, які мають владу, або керують бізнесом, або впливають на життя

Коли пишете історію, забудьте, що ви пишете про політика. Пишіть про людину.

Факти: перевіряйте, перевіряйте і перевіряйте.

 

Журналіст-розслідувач:

- Одержимий цією роботою, приймає рішення дуже швидко, думає на ходу.
- Може дивитися в майбутнє, планувати на довгі терміни, не зашорений, з широким кругозором, не той, хто буде здаватися при першому «ні».
- Різнобічний, зацікавлений, робить свою справу з пристрастю. Сильна людина, яка зіштовхнеться з проблемами і готова до цього.
- Ви повинні довіряти журналісту, а журналіст повинен довіряти вам.

Ви знайшли журналіста. Яким він повинен бути?

- Має хороші контакти в правильних місцях.
- Вміє слухати.
- Хороший інтерв'юер.
- Записує потрібні речі деталізовано і уважно. Організовує зберігання та пошук інформації
- Захищає інформацію, копіює документи.
- Командний гравець. Іноді для великого розслідування потрібно працювати з кимось іще. Краще мати кілька джерел і точок зору. Дві голови іноді краще, ніж одна.

Поради менеджеру: як робити хороші розслідування

- Знайте вашу місію - хто ваша аудиторія і що їй потрібно. Якщо ви будете це знати - ваш персонал буде це знати. Провівши тренінг і пояснивши це людям, ви збережете час у майбутньому.
- Найкращий редактор знає аудиторію і читачів і добре розуміє, який стиль письма потрібний. Вам потрібно не просто виготовляти історії, а й робити це так, щоб вони були саме тими, які потрібні вашій аудиторії.
- Ми постійно під пресингом браку часу, але давайте журналістам час якісно провести розслідування. Звісно, не варто забувати про контроль. Але якщо ви будете занадто на них тиснути, вони нароблять помилок, і у вас буде багато проблем.
- Дайте людям рости і проявити ініціативу. Не будьте занадто владними, не тисніть на них. Це ще й питання довіри. Журналісти повинні довіряти вам як редактору, а ви - їм.

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
АНРВУ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
4280
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду