Про те, якими мають бути українські медіа завтра та про їхні проблеми сьогодні
Про те, якими мають бути українські медіа завтра та про їхні проблеми сьогодні
У перший день Конгресу НАМ його учасники зустрілися з представниками Адміністрації Президента України, Верховної ради України та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також обговорили питання формування тарифів та побудови мережі при переході на цифрове мовлення.
Почесний гість Конгресу НАМ Марія Ставнійчук, Заступник Глави Секретаріату Президента України обговорила з учасниками Конгресу проблеми, пов'язані з «цифровізацією» українського телебачення. Вона зауважила, що перехід на цифрове мовлення може викликати черговий перерозподіл на ринку медіа, але лише за умови неправильної побудови співпраці між державою і місцевими телеканалами. Марія Ставнійчук закликала телерадіокомпанії викласти проблеми галузі у формі звернення до Президента України та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та запропонувати свої форми вирішення цих питань.
Тетяна Лебедєва, почесний Голова Незалежної асоціації телерадіоМовників зазначила, що саме незалежні медіа - фундамент громадянського суспільства, тому проблема переходу на цифрове мовлення - не лише технологічна проблема. Важливо, щоб під час цього переходу жоден глядач не втратив джерел інформації, а держава не втратила каналів мовлення. Особливо це стосується регіональних місцевих каналів, зважаючи на те, що рівень довіри до регіонального ТБ є вищим ніж до загальнонаціонального.
Микола Фартушний, Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення озвучив плани Ради щодо початку вимкнення аналогових каналів з 2013 року. Він запевнив, що пріоритет під час розгляду заявок на цифрове мовлення Національна рада віддаватиме тим компаніям, що мовлять зараз. Доповідач нагадав учасникам Конгресу, що згідно з міжнародними зобов'язаннями, Україна має перейти на цифрове мовлення до 2015 року, адже українські аналогові передавачі будуть заважати під час прийому цифрових сигналів, особливо у прикордонних областях. Микола Фартушний зазначив: «Можливо ми зможемо зберегти аналогове телебачення, якщо воно нікому не заважатиме».
Представник ТРК «Тисмениця» в процесі діалогу між спікерами і учасниками, від імені всіх українських мовників, закликав владу під час «цифровізації» в першу чергу враховувати інтереси вітчизняних медіа. Він навів приклад його області, в якій українське мовлення практично відсутнє, а місцева громада дивиться ефір іноземних телеканалів.
Дві секції Конгресу НАМ, організатори приділили технологічним питанням. Учасники обговорили тарифи на телекомунікаційні послуги для цифрового телебачення та підходи до розбудови цифрових телемереж. Участь в дискусії взяли делегати конференції Регіональної співдружності зв'язку, яка цими ж днями відбувалась в Києві.
IV Конгрес НАМ відбувся за підтримки проекту «У-медіа» міжнародної організації Інтерньюз Нетворк, а також компаній: «Сандора», Pepsico, Alcatel-Lucent, Panasonic.
Діловим інформаційним партнером Конгресу став UBR, головним онлайн партнером виступила Ліга Бізнес Інформ. Інформаційну підтримку забезпечили головний телевізійний партнер - Перший діловий телеканал, а також Sostav.ua, Детектор медіа, Mediaбізнес, журнал «TV технології», Українська Телевізійна Біржа та Телерадіокур'єр.
Повна версія прес-релізу доступна на сайті www.namcongress.org
***
Конгрес Незалежної Асоціації телерадіоМовників (НАМ) - це щорічні збори представників галузі (фахівці медіа-бізнесу, переважно топ-менеджмент та власники телерадіокомпаній) для обговорення і пошуку шляхів вирішення найгостріших галузевих проблем.
Конгрес відбувається щорічно з 2008 року.
