Про те, якими мають бути українські медіа завтра та про їхні проблеми сьогодні

31 Травня 2011
2918
31 Травня 2011
20:00

Про те, якими мають бути українські медіа завтра та про їхні проблеми сьогодні

2918
IV Конгрес НАМ, день перший
Про те, якими мають бути українські медіа завтра та про їхні проблеми сьогодні

У перший день Конгресу НАМ його учасники зустрілися з представниками Адміністрації Президента України, Верховної ради України та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також обговорили питання формування тарифів та побудови мережі при переході на цифрове мовлення.

 

Почесний гість Конгресу НАМ Марія Ставнійчук, Заступник Глави Секретаріату Президента України обговорила з учасниками Конгресу проблеми, пов'язані з «цифровізацією» українського телебачення. Вона зауважила, що перехід на цифрове мовлення може викликати черговий перерозподіл на ринку медіа, але лише за умови неправильної побудови співпраці між державою і місцевими телеканалами. Марія Ставнійчук закликала телерадіокомпанії викласти проблеми галузі у формі звернення до Президента України та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та запропонувати свої форми вирішення цих питань.

 

Тетяна Лебедєва, почесний Голова Незалежної асоціації телерадіоМовників зазначила, що саме незалежні медіа - фундамент громадянського суспільства, тому проблема переходу на цифрове мовлення - не лише технологічна проблема. Важливо, щоб під час цього переходу жоден глядач не втратив джерел інформації, а держава не втратила каналів мовлення. Особливо це стосується регіональних місцевих каналів, зважаючи на те, що рівень довіри до регіонального ТБ є вищим ніж до загальнонаціонального.

 

Микола Фартушний, Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення озвучив плани Ради щодо початку вимкнення аналогових каналів з 2013 року. Він запевнив, що пріоритет під час розгляду заявок на цифрове мовлення Національна рада віддаватиме тим компаніям, що мовлять зараз. Доповідач нагадав учасникам Конгресу, що згідно з міжнародними зобов'язаннями, Україна має перейти на цифрове мовлення до 2015 року, адже українські аналогові передавачі будуть заважати під час прийому цифрових сигналів, особливо у прикордонних областях. Микола Фартушний зазначив: «Можливо ми зможемо зберегти аналогове телебачення, якщо воно нікому не заважатиме».

 

Представник ТРК «Тисмениця» в процесі діалогу між спікерами і учасниками, від імені всіх українських мовників, закликав владу під час «цифровізації» в першу чергу враховувати інтереси вітчизняних медіа. Він навів приклад його області, в якій українське мовлення практично відсутнє, а місцева громада дивиться ефір іноземних телеканалів.

 

Дві секції Конгресу НАМ, організатори приділили технологічним питанням. Учасники обговорили тарифи на телекомунікаційні послуги для цифрового телебачення та підходи до розбудови цифрових телемереж. Участь в дискусії взяли делегати конференції Регіональної співдружності зв'язку, яка цими ж днями відбувалась в Києві.

 

IV Конгрес НАМ відбувся за підтримки проекту «У-медіа» міжнародної організації Інтерньюз Нетворк, а також компаній: «Сандора», Pepsico, Alcatel-Lucent, Panasonic.

 

Діловим інформаційним партнером Конгресу став UBR, головним онлайн партнером виступила Ліга Бізнес Інформ. Інформаційну підтримку забезпечили головний телевізійний партнер - Перший діловий телеканал, а також Sostav.ua, Детектор медіа, Mediaбізнес, журнал «TV технології», Українська Телевізійна Біржа та Телерадіокур'єр.

 

Повна версія прес-релізу доступна на сайті www.namcongress.org

 

***

Конгрес Незалежної Асоціації телерадіоМовників (НАМ) - це щорічні збори представників галузі (фахівці медіа-бізнесу, переважно топ-менеджмент та власники телерадіокомпаній) для обговорення і пошуку шляхів вирішення найгостріших галузевих проблем.

 

Конгрес відбувається щорічно з 2008 року.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
НАМ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2918
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду