У співпраці «влада – медіа» в боротьбі з корупцією, третій (сектор) не зайвий

26 Жовтня 2010
0
1079
26 Жовтня 2010
15:41

У співпраці «влада – медіа» в боротьбі з корупцією, третій (сектор) не зайвий

0
1079
У співпраці «влада – медіа» в боротьбі з корупцією, третій (сектор) не зайвий

Якщо незалежні медіа в Україні й існують, то,здебільшого, серед «жовтої преси». А вона аж ніяк не може виступати гарантієютого, що влада в державі буде підзвітною та здатною ефективно протидіятикорупції. Такого висновку дійшли учасники відкритої дискусії «Для чогоукраїнським медіа незалежність? Запитання, породжене українською корупцією», щовідбулася 20 жовтня цього року у Києві. Дискусію організувало Творче об'єднання«ТОРО» (Контактна група в Україні Transparency International) в партнерстві зІнститутом розвитку регіональної преси (ІРРП) та за участі провіднихвітчизняних медіа-експертів.

 

Обговорення «гарячих» для України питань проходило жвавоі невимушено: свобода ж бо слова починається зі свободи думок, якими і ділилися учасники дискусії, маючиза плечима чималий досвід роботи в інформаційному просторі.

 

Як зазначила шеф-редактор Детектор медіа Наталія Лігачова,якщо раніше владна корупція виражалася здебільшого в «джинсі» та існувала рівність корупційнихможливостей, то сьогодні слід говорити про монолітну централізовану корупцію, щовтілюється в масовій лояльності ЗМІ до влади. Корупція ж, що існує в самих ЗМІ,принципово заважає боротьбі з нею у всіх сферах суспільства. Президент Академії української преси Валерій Іванов звернувувагу на те, що саме непрофесійність журналістів убиває професію, а прихованареклама, на жаль, стала стандартом журналістики. Попри це, як іскрометно підмітив відомий телеведучий ‑ модератор дискусіїАндрій Куликов, вУкраїні діє парадокс: людидовіряють медіа і не довіряють журналістам. «... Саме тому Україні потрібне суспільнемовлення як зразок незалежної і професійноїжурналістики», - резюмував Роман Головенко, юрист Інституту масової інформації.

 

Своїми дослідженнями та професійними прикладами стосовнотакого жанру, як журналістські розслідування, поділилася медіа-тренер ЛюдмилаПанкратова, юрист Інституту розвитку регіональної преси. «Реальним механізмом налагодженнявзаємодії між медіа та владою в жанрі журналістських розслідувань є громадська організація. Вона методологічносупроводжує медіаі ведедіалог з владою», - підкреслила Л. Панкратова.Таку ж позицію висловив і президент Творчого об'єднання «ТОРО» ‑ Контактної групи в Україні TransparencyInternational Олексій Хмара. Підсумовуючи виступи, він наголосив, що сьогодні,на жаль, боротьба з корупцією стала способом розправи з політичними опонентамиі медіа в цьому процесі відводиться роль хроникерів. І допоки державні посадовціреагують виключно на міжнародні рейтинги або на телекамери, громадськість тамедіа мають виступати єдиним фронтом у подоланні проявів корупції. І їм дляуспішної роботи вкрай потрібне нове законодавство про доступ до інформації.

 

Якою ж є справжня позиція влади щодо реалізації правагромадян (а передусім медіа) на інформацію, зрозуміти нескладно. Для цьогодостатньо згадати події 21 жовтня цього року по розгляду законопроекту «Про доступдо публічної інформації». Верховна Рада в чергове не змогла ухвалити цейдовгоочікуваний громадськістю законопроект, перенісши його розгляд на 2листопада. І це незважаючи на вимогу схвалити законопроект від 150 громадськихорганізацій та 450 журналістів. «За» закон голосували 251 із 429 народнихдепутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

 

А от, чи справляться побоювання українського спікераВолодимира Литвина, що українським високопосадовцям незабаром може доведеться «позичатиочі в Сірка перед європейськими структурами», покаже 2 листопада ‑ найближче голосуванняза багатостраждальний законопроект.

 

В дискусії брали участь:

 

  • Наталія Лігачова, «Детектор медіа»
  • Роман Головенко, Інститут масової інформації
  • Валерій Іванов, Академія української преси
  • Людмила Панкратова, Інститут розвитку регіональної преси
  • Віктор Соловйов (РНБО України)
  • Олексій Хмара, Творче об'єднання «ТОРО» ‑ Контактна група в Україні Transparency International
  • Журналісти-розслідувачі, редактори ЗМІ, експерти, громадські діячі, представники міжнародних організацій.

 

Контакт для медіа:

 

Наталія Андрусенко
PR-служба,Творче об'єднання «ТОРО»
м.т. 0 99 648 01 72, р.т. 052227 27 54
факс: 0522 22 82 91, e-mail: media@toro.org.ua
http://www.toro.org.ua/

Прес-реліз, Творче об'єднання «ТОРО»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Прес-реліз, Творче об'єднання «ТОРО»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
1079
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду