Громадська рада при Держкомтелерадіо не підтримала ліцензування інтернет-ЗМІ
Громадська рада при Держкомтелерадіо не підтримала ліцензування інтернет-ЗМІ
Громадська рада при Держкомтелерадіо просить вилучити з проекту указу Президента України «Про затвердження Стратегії розвитку інформаційного простору України» положення про ліцензування аудіовізуальних засобів масової комунікації та інтернет-видань (електронна преса). Про це повідомляє член ради, оглядач «Детектор медіа» Світлана Остапа.
Автори проекту указу Президента України зазначали, що для введення ліцензування існують певні підстави. Зокрема в першому розділі «Загальні положення» проекту указу було зазначено: «Окремою проблемою, зокрема через суспільну чутливість питання, постає законодавче регулювання відповідальності за розміщення інформації в мережі Інтернет, що стосується насамперед двох вимірів: захисту авторських прав та захисту честі та гідності».
Питання про ліцензування інтернет-ЗМІ було винесене на обговорення Громадської ради її головою Олександром Човганом. За прохання вилучити це положення на позачерговому засіданні проголосувала більшість членів Громадської ради, окрему думку з цього приводу висловив член ради Максим Васін.
У Держкомтелерадіо «Детектор медіа» запевнили, що вже врахували рішення Громадської ради і вилучили положення про ліцензування з проекту указу.
Нагадаємо, на сайті Держкомтелерадіо був оприлюднений для обговорення проект указу Президента України «Про затвердження Стратегії розвитку інформаційного простору України». Метою стратегії є створення політико-правових, економічних, організаційних та матеріально-технічних умов для розвитку національного інформаційного простору України, а також формування сучасної моделі державної інформаційної політики, забезпечення розвитку та захисту вітчизняного інформаційного простору.
Відповідно до проекту стратегії, пропонується внести зміни до законодавства, які будуть запобігати процесам концентрації власності у ЗМІ; пришвидшать реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ; провадження цифрового мовлення у строки, визначені міжнародними угодами, та забезпечення вільного доступу до нього всіх верств населення; здійснення заходів щодо створення та належного функціонування системи суспільного телебачення і радіомовлення з урахуванням необхідності захисту суспільних інтересів, а також посилення відповідальності за порушення законодавства про інформацію та у сфері захисту суспільної моралі тощо.
Раніше вже неодноразово представники влади намагалися ввести норми щодо ліцензування інтернет-ЗМІ державою. Проти цього виступали як громадські організації, так й інтернет-ЗМІ. На їхню думку, таке ліцензування повинно тільки добровільним і вирішуватися шляхом саморегуляції.
«Детектор медіа»