МВС підтвердило відкриття 72 кримінальних проваджень щодо нападів на журналістів під час масових протестів
МВС підтвердило відкриття 72 кримінальних проваджень щодо нападів на журналістів під час масових протестів
У період з 21 листопада 2013 року по 12 березня поточного року слідчими органів внутрішніх справ розпочато досудове розслідування у 72 кримінальних провадженнях за фактами вчинення протиправних дій стосовно працівників ЗМІ під час висвітлення ними масових акцій протесту. Про це повідомило МВС у відповідь на запит Інституту масової інформації (ІМІ).
За даними МВС, 26 кримінальних проваджень відкрито за ст 171 ККУ («Перешкодження законній професійній діяльності журналістів»). Дев'ять справ розпочато за ст. 125 («Умисне легке тілесне ушкодження»), сім - за ст. 194 («Умисне знищення або ушкодження майна»), п'ять - за ст. 185 («Крадіжка»), чотири - за ст. 186 («Грабіж»), три - за ст. 115 («Умисне вбивство») , три - за ст.341 («Захоплення державних або громадських будівель чи споруд»), дві - за ст. 187 («Розбій»), одна - за ст. 129 («Погроза вбивством»), одна - за ст. 259 («Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності»).
За цей період про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень повідомлено семи особам, повідомили у МВС.
За даними ІМІ, під час масових протестів в Україні з 23 листопада 2013 по 24 лютого зафіксовано щонайменше 206 випадків фізичної агресії щодо журналістів (до уваги бралися лише випадки, пов'язані з професійною діяльністю, і такі, де журналісти отримали реальні поранення або пошкодження техніки).
Як повідомляла «Детектор медіа», у Києві та регіонах під час висвітлення подій на Євромайданах з листопада 2013 року по 24 лютого 2014 року постраждали 170 журналістів, операторів і фотографів. У тому числі двох - В'ячеслава Веремія й Ігоря Костенка - було вбито. Такий висновок «Детектор медіа» зробила, підсумувавши отримані протягом цих місяців дані.
«Детектор медіа»