Держкомтелерадіо пропонує скоротити перелік установ, яким видавці повинні надсилати безоплатні примірники видань
Держкомтелерадіо пропонує скоротити перелік установ, яким видавці повинні надсилати безоплатні примірники видань
Держкомтелерадіо оприлюднив для громадського обговорення розроблений відомством законопроект про внесення змін до Закону України «Про обов'язковий примірник документів». Про це повідомляє прес-служба Комітету.
У разі його ухвалення буде суттєво скорочено перелік установ, яким належить доправляти обов'язковий безоплатний примірник усіх видань, що виходять в Україні.
Відповідно до чинного Закону друковані ЗМІ повинні надсилати обов'язкові примірники видань у 13 установ - Книжковій палаті України, національним всеукраїнським бібліотекам, Верховній Раді України, Президентові України, Кабінетові Міністрів України, органам виконавчої влади у галузі інформації, на які покладена функція державної реєстрації засобів масової інформації та ведення Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.
Для багатьох видавців друкованих ЗМІ таке безоплатне передавання 13 примірників видань є важким тягарем, особливо у випадку малотиражних і дорогих видань.
Тому у законопроекті запропоновано доправляти обов'язковий примірник виключно трьом установам - Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського, Національній парламентській бібліотеці України, Державній науковій установі «Книжкова палата України імені Івана Федорова». Обов'язковий безоплатний примірник малотиражних документів (до 100 примірників) та електронний оригінал-макет періодичних видань пропонується передавати лише Книжковій палаті України.
Як зазначає Держкомтелерадіо, це дасть можливість зменшити собівартість видань та запобігти порушенням, сприятиме створенню електронного фонду копій сучасних видань України, заощадить витрати часу, людських ресурсів та коштів на оцифрування видань, надасть можливість запобігти втраті цінної електронної інформації.
Детальніше з текстом законопроекту можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Комітету.
Нагадаємо, 17 березня, Верховна Рада призначила головою Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олега Наливайка, який раніше очолював Національну спілку журналістів України. За відповідний проект постанови № 4463, внесений Кабміном 17 березня, проголосували 228 народних депутатів.
«Детектор медіа»