Ірму Крат не допустили спостерігати за підрахунком голосів на виборчих дільницях у Сімферополі
Ірму Крат не допустили спостерігати за підрахунком голосів на виборчих дільницях у Сімферополі
Засновницю сайту «Прихована правда.ТБ» Ірму Крат не допустили на три виборчі дільниці у Сімферополі. Про це вона розповіла під час прямої трансляції з Криму.
Журналістка поставила собі на мету дослідити, чи дозволяють журналістам виборчі комісії нелегітимного референдуму у Криму бути присутніми на дільницях під час підрахунку голосів. Пані Крат наголосила, що, коли балотувалася в депутати, сама запрошувала журналістів, щоби ті засвідчили прозорість процесу обліку бюлетенів.
На трьох із виборчих дільниць Ірмі Крат заборонили заходити до приміщення - на підставі того, що журналістка не мала акредитації в Криму. Акредитація ж Верховної Ради України, наголошували голови виборчих комісій, на території «референдуму» не діє.
Інших представників ЗМІ на цих дільницях Ірма Крат не зустріла. На її думку, у Криму відбуваються фальсифікації голосів учасників «референдуму».
Як писала «Детектор медіа», напередодні нелегітимного референдуму в Криму затвердили порядок акредитації ЗМІ, що суперечить українському законодавству. Зокрема, на цьому наголосив юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай. Порядок акредитації передбачав допуск на дільниці під час голосування лише акредитованих журналістів. Про допуск журналістів під час підрахунку голосів у ньому не йшлося.
Пан Розкладай нагадав, що за українським законодавством акредитація є правом, а не обов'язком, відтак, недопуск журналіста на захід без акредитації є порушенням законодавства. Також українська виборча практика передбачає допуск представників ЗМІ на дільниці без додаткової акредитації. Для представників ЗМІ на виборах доступні всі приміщення в дільницях, за винятком службових.
«Очевидно, що кримська влада керується власними уявленнями, а не українським законодавством», - констатував юрист Інституту медіа права.
Тим часом, Кримський республіканський інститут політичних та соціологічних досліджень оприлюднив дані екзит-полу неконституційного рефрендуму. За цими даними, 93% населення Криму проголосували за приєднання півострова до Російської Федерації.
«Детектор медіа»