Прокуратура розпочала слідство щодо побиття людей міліцією біля Києво-Святошинського суду
Прокуратура розпочала слідство щодо побиття людей міліцією біля Києво-Святошинського суду
Щодо побитя людей працівниками міліції напередодні біля приміщеня Києво-Святошинського суду прокуратура Києва озпочала слідство за частиною другою 356-ї статті Кримінального кодесу України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Києва.
Нагадаємо, перевищення влади або службових повноважень, «якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».
Як зазначає прес-служба, наразі офіційних заяв про побиття людей працівниками міліції до прокуратури не надходило, проте слідство розпочато за інформацією ЗМІ.
Водночас слідчими міліції за тими ж подіями розпочаті кримінальні провадження за частиною 3 статті 296 (Хуліганство), частиною 2 статті 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та частиною 1 статті 376 (Втручання в діяльність судових органів). За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.
Як повідомляла «Детектор медіа», 10 січня, під час бійки під Києво-Святошинським судом, де розглядалася справа так званих «васильківських терористів», постраждали і журналісти. Зокрема, вчинено напад на фотокореспондента Lb.ua Максима Левіна та журналіста Олексія Чернишова. Камеру пана Левіна пошкоджено. Також постраждала громадська журналістка, блогер Олена Білозерська.
Біля будівлі Києво-Святошинському суду зчинилася бійка між кількома сотнями активістів, які пікетували суд, та бійцями «Беркута». Травм зазнали учасники акції, народні депутати, а екс-міністра МВС Юрія Луценка з пікету доправили до реанімації. За фактом побиття пана Луценка прокуратура розпочала кримінальне провадження за статтею «перевищення службових повноважень».
За рішенням суду, Володимира Шпару, Ігоря Мосійчука та Сергія Бевза засуджено до 6 років ув'язнення. Їх визнали винними у намірі підірвати пам'ятник Володимиру Леніну у Борисполі під час святкування Дня Незалежності в 2011 році, підготовці теракту та незаконному поводженні зі зброєю й вибуховими речовинами, а також у закликах до повалення конституційного ладу.
«Детектор медіа»