Суд у Росії розглянув апеляцію Надії Савченко і залишив її під вартою
Суд у Росії розглянув апеляцію Надії Савченко і залишив її під вартою
У Росії Ростовський обласний суд підтвердив рішення про продовження арешту для української льотчиці, народного депутата України Надії Савченко. Про це повідомив один з адвокатів українки Ілля Новиков у Twitter .
«Все за планом, продовження арешту залишили без зміни. Суддя збилася, копіюючи нашвидку з чернетки, сказала, що арешт продовжений на 1 місяць», - написав він.
РанішеІлля Новиков написав, що засідання відбувається у закритому режимі.
Як повідомляла «Детектор медіа», Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію про неприпустимість зловживання таким запобіжним заходом, як утримання під вартою - серед країн, які зловживають таким запобіжним заходом, названі Росія, Грузія, Туреччина та Азербайджан. В якості прикладу такого зловживання в ПАРЄ наводить справу української льотчиці Надії Савченко. Зокрема, згідно з резолюцією, утримуючи Надію Савченко, Росія «переслідує політичні, в тому числі зовнішньополітичні цілі».
Нагадаємо, 1 жовтня у Міністерстві юстиції Російської Федерації заявили про готовність розглянути прохання громадянки України, народного депутата, делегата ПАРЄ Надії Савченко про екстрадицію. Питання її можливої видачі Україні може обговорюватися, якщо Україна визнає рішення російської інстанції й гарантуватиме покарання засудженої на батьківщині.
Президент України Петро Порошенко, виступаючи на сесії Генеральної Асамблеї ООН, закликав ООН і держави-члени організації розпочати безстрокову міжнародну кампанію тиску на російську владу, щоб змусити її негайно звільнити всіх українських громадян, яких вона утримує в заручниках.
Наразі у місті Донецьку Ростовської області (Росія) тривають слухання суду над українською льотчицею та депутатом Надією Савченко. На попередньому засіданні 22 вересня незаконно ув'язнена в Росії українка вкотре наголосила, що не має стосунку до вбивства російських тележурналістів каналу «Россия 1» на Донбасі, в якому її звинувачують. Також вона наголосила, що не довіряє російському суду.
Захист Надії Савченко неодноразово наводив докази, що обстріл, під час якого загинули журналісти, стався після того, як Надія Савченко потрапила в полон до терористів «ЛНР». Її адвокати заявляють про два фактичних підтвердження алібі українки - білінг її мобільних телефонів і відеозйомку бойовика «ЛНР».
22 вересня палата представників Конгресу США одноголосно підтримала резолюцію із закликом до звільнення громадянки України, льотчиці та депутата Верховної Ради Надії Савченко, а Державний департамент США заявив, що єдиним правильним рішення у справі українки вважає її негайне повернення в Україну.
10 вересня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав Росію звільнити естонського офіцера Естона Кохвера і українських громадян Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Надію Савченко.
«Детектор медіа»