Московський суд залишив Надію Савченко за ґратами до 30 червня

Московський суд залишив Надію Савченко за ґратами до 30 червня

7 Травня 2015
2929

Московський суд залишив Надію Савченко за ґратами до 30 червня

2929
Московський суд залишив Надію Савченко за ґратами до 30 червня
Московський суд залишив Надію Савченко за ґратами до 30 червня

Басманний суд м.Москви продовжив арешт української льотчиці та депутата Надії Савченко до 30 червня. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на акаунти у Twitter її адвокатів.

 

Слідчий комітет Росії у матеріалах справи проти українки стверджує, що бойовики після взяття її в полон відпустили її. За словами слідчих у справі Надії Савченко було допитано 108 тисяч свідків, з них нібито 21 тисяча - потерпілі.

 

«Слідчий заявив, що допитано 108 тисяч свідків. А два місяці тому було 19 тисяч», - обурився адвокат українки Марк Фейгін.

 

Посол України в ООН Юрій Сергеєв заявив, що судове засідання у Басманному суді щодо української полоненої є вершиною правового свавілля.

 

«Сьогоднішній "суд" над Савченко - вершина правового свавілля Росії та знущання над людиною, жінкою, і парламентарем з міжнародним імунітетом», - написав він у Twitter.

 

Українці на засідання суду в середу викликали для льотчиці «швидку», бо їй стало зле. Надія Савченко розпочала голодування 13 грудня минулого року на знак протесту проти дій стосовно неї Слідчого комітету РФ, що порушують міжнародне право. Пізніше льотчиця робила невеликі перерви у голодуванні. 25 березня пані Савченко заявила, що продовжить голодування, доки не повернеться в Україну,

 

Нагадаємо, 6 травня Басманний суд Москви визнав, що Надія Савченко є делегатом ПАРЄ, але відмовив у скарзі адвокатів Надії Савченко та відмовився її відпустити з-під арешту. 

 

Нагадаємо, 30 квітня Європарламент визнав Надію Савченко військовополоненою і закликав Росію її звільнити, заявивши про нові санкції проти відповідальних за порушення міжнародного права.

 

28 квітня Надія Савченко була переведена зі слідчого ізолятора «Матроська тиша», у якому її утримували за звинуваченням у загибелі російських журналістів,  в міську лікарню №20 в Москві. 30 квітня Надія Савченко переведена з московської міської клінічної лікарні (МКЛ) №20 назад до СІЗО-1 «Матроська тиша» на вимогу українського МЗС і її адвокатів через погіршення умов утримання.

 

24 квітня російське слідство пред'явило Надії Савченко звинувачення в остаточній редакції: пособництво у вбивстві двох журналістів ВДТРК улітку 2014 року на Донбасі, незаконному перетині кордону Росії, хоча наявні багато доказів того, що льотчицю викрали і перевезли через російський кордон. Пані Савченко своєї «провини» не визнала.

 

Наприкінці березня Російська Федерація офіційно відмовилася визнати дипломатичний імунітет народного депутата, делегата України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Надії Савченко.

 

33-річна українська військова, депутат Верховної Ради та член парламентської делегації у ПАРЄ Надія Савченко з липня 2014 року перебуває у в'язниці в Росії за звинуваченнями у загибелі співробітників телеканалу «Россия 1» і начебто незаконному перетині російського кордону.

 

Захисник Надії Савченко Марк Фейгін заявив, що має у своєму розпорядженні відео, записане росіянином, яке підтверджує, що її викрали до того, як загинули співробітники каналу «Россия 1» Ігор Корнелюк і Антон Волошин, у смерті яких її звинувачує Слідчий комітет РФ.

 

26 березня суддя Басманного районного суду Москви Артур Карпов відхилив скаргу захисту Надії Савченко на об'єднання порушених стосовно неї кримінальних справ.

 

Сенат США 13 лютого закликав Російську Федерацію звільнити Надію Савченко.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2929
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду