Суд Києва залишив без розгляду позов екс-нардепа регіонала Володимира Олійника, оголошеного в розшук
Суд Києва залишив без розгляду позов екс-нардепа регіонала Володимира Олійника, оголошеного в розшук
16 березня Печерський районний суд Києва залишив без розгляду позов колишнього народного депутата Володимира Олійника до голови ревізійної комісії Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ), редактора газети «Правдошукач» Юрія Шеляженка та фрілансера Альони Палій. Про це повідомляється на сайті НМПУ.
Відповідну ухвалу оголосила суддя Олеся Батрин. «Олійник не з'явився на жодне із засідань по цій справі. На останні засідання не приходила і його адвокат без пояснення причин. У зв'язку з цим медіаюрист, заступник голови Незалежної медіапрофспілки України Олександр Тарасов вказав на підстави для закриття провадження у справі», - йдеться в повідомленні профспілки.
Наразі Володимира Олійника оголошено в розшук Генеральною прокуратурою України за фальсифікацію голосування за «диктаторські закони» від 16 січня 2014 року.
Нагадаємо, у листопаді 2014 року колишній народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник подав до суду на газету Юрія Шеляженка «Правдошукач» і вимагав спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди в сумі 100 тис. грн.
Позов подано до Печерського районного суду міста Києва. Відповідачами є редакція газети «Правдошукач» в особі Юрія Шеляженка та журналіст Альона Палій. Приводом до позову стала стаття «Диктаторські закони як джерело соціальних потрясінь в Україні», опублікована в № 8 (70) газети «Правдошукач».
Свої вимоги позивач аргументував зокрема тим, що «автор цієї статті відповідач Палій Альона довела до відома читачів явно недостовірну інформацію про начебто існування прямого зв'язку між моїми діями (які полягали у здійсненні функцій голови Лічильної комісії на пленарному засіданні Верховної Ради України 16.01.2014 р., коли були прийняті низка законів, пойменованих як «диктаторські») та загибеллю громадян. Палій Альона також вдалася до звинувачень на мою адресу, вказуючи, що під час виконання функцій голови Лічильної комісії я скоїв службові злочини, оскільки нібито діяв з метою одержання неправомірної вигоди для себе». Далі у своєму позові Володимир Олійник намагається переконати суд в тому, що так звані «диктаторські» закони від 16.01.2014 р. , були демократичними правовим стандартам Європи.
22 грудня минулого року на засіданні у Печерському суді представник пана Олійника Наталія Дригваль заявила, що позивач вже не вимагає від журналістів 100 тис.грн. у якості компенсації моральної шкоди. У лютому 2015 року екс-нардеп знову висунув вимогу до редакції газети «Правдошукач» про відшкодування моральної шкоди в розмірі 100 тис. грн..
«Детектор медіа»