Медіаогранізації закликають Яценюка завершити ліквідацію НЕК після того, як закон підписав президент

Медіаогранізації закликають Яценюка завершити ліквідацію НЕК після того, як закон підписав президент

12 Березня 2015
2628
12 Березня 2015
12:18

Медіаогранізації закликають Яценюка завершити ліквідацію НЕК після того, як закон підписав президент

2628
Медіаогранізації закликають Яценюка завершити ліквідацію НЕК після того, як закон підписав президент
Медіаогранізації закликають Яценюка завершити ліквідацію НЕК після того, як закон підписав президент

Рух «Стоп цензурі!» та РПР-Медіа поширили заяву із закликом до Кабінету міністрів України завершити процес ліквідації Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК).

 

Медіаорганізації вітають рішення Верховної Ради та Президента України Петра Порошенка, які припинили своїми рішеннями «діяльність органу, який протягом 10 років свого існування витрачав мільйони державних коштів на цензурування творчої і журналістської діяльності». У заяві зазначається, що новий закон «Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду)» поряд із скасуванням усіх повноважень НЕК щодо державного контролю повністю вилучає із законодавства будь-які згадки про цей орган, чим усуває юридичні перешкоди для його остаточної ліквідації в Україні.

 

Рух «Стоп цензурі!» та РПР-Медіа звертаються до Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з вимогою якомога швидше забезпечити проведення заходів, спрямованих на остаточну ліквідацію НЕК, і здійснити кроки для ефективного перерозподілу коштів, що витрачалися на утримання Комісії захисту моралі,  для забезпечення свободи вираження поглядів в Україні і, зокрема, впровадження суспільного мовлення.   

 

Далі «Детектор медіа» наводить текст заяви повністю:

 

«Заява Руху «Стоп цензурі!» та РПР-Медіа у зв'язку з набуттям чинності змін до Закону України «Про захист суспільної моралі»

 

10 лютого Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду)», який був підписаний Президентом України 3 березня 2015 року і передбачає ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕКу).

 

Медіаспільнота вітає рішення Парламенту та Президента України Петра Порошенка, які дослухались до вимог громадськості і нарешті  припинили діяльність органу, який протягом 10 років свого існування витрачав мільйони державних коштів на цензурування творчої і журналістської діяльності.

 

Новий закон поряд із скасуванням усіх повноважень НЕКу щодо державного контролю повністю вилучає будь-які згадки про цей псевдо-експертний орган із законодавства, чим усуває юридичні перешкоди для остаточної ліквідації «моральної комісії» в Україні.

 

У зв'язку з цим, ми звертаємось до Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з вимогою якомога швидше забезпечити проведення заходів, спрямованих на остаточну ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.   

 

Ми також закликаємо Кабінет Міністрів України здійснити усі необхідні кроки для ефективного перерозподілу матеріально-фінансових ресурсів, передбачених для НЕКу, на виконання важливих завдань щодо забезпечення свободи вираження поглядів в Україні, зокрема, впровадження суспільного мовлення. 

 

Ми наголошуємо, що мета захисту інформаційного простору ніколи не повинна бути ширмою для створення будь-яких державних органів цензури, а має досягатись лише через впровадження ефективних та демократичних медіа-реформ!».

 

Нагадаємо,  Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі»». Згідно з законом № 173-VIII від 10 лютого, із Закону України «Про захист суспільної моралі» виключаються положення щодо визначення статусу та засад діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

 

У законі також зазначається, що контроль за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюють Міністерство внутрішніх справ України, центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері культури, кінематографії, податкову політику, митну справу, у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, Держкомтелерадіо та Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2628
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду