В Івано-Франківську триває судове засідання у справі Коцаби

В Івано-Франківську триває судове засідання у справі Коцаби

8 Лютого 2015
5221

В Івано-Франківську триває судове засідання у справі Коцаби

5221
В Івано-Франківську триває судове засідання у справі Коцаби
В Івано-Франківську триває судове засідання у справі Коцаби

В Івано-Франківському міському суді триває засідання, на якому обирають запобіжну міру щодо блогера, який виступав проти мобілізації, Руслана Коцаби. Про це повідомляє івано-франківська новинна агенція «Фіртка».

 

Як передає кореспондент «Фіртки», Руслана Коцабу звинувачують за частиною першою статті 111 та частиною першою статті 114 Кримінального кодексу України. Перший пункт звинувачення - державна зрада, що карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років. Звинувачення за статтею 114 ККУ полягає у «передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю, якщо ці дії вчинені іноземцем або особою без громадянства», що передбачає позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років. 

 

Через тяжкість злочинів та інформацію про те, що пан Коцаба нібито має намір виїхати на територію ДНР та ЛНР, прокурор просить запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

 

Адвокат пана Коцаби просить суд залишити його підопічного на волі до завершення слідства, щоб той «міг годувати свою сім'ю». «Він не збирається тікати, він публічна особа. Я думаю, якщо буде вибрано тримання під вартою, то це призведе до галасу і ми зіграємо на руку нашим ворогам», - говорить захисник.

 

Сам блогер зі звинуваченнями не погоджується. Він порівнює це засідання із судилищем часів Сталіна. Каже, що ніколи не займався «заказухами» і не вважає свою діяльність злочинною, а його робота завжди була спрямована на захист України.

 

Також він просить про пом'якшення запобіжного заходу, бо зазначає, що має на утриманні двох малолітніх дітей і хвору матір, а відтак тікати і ховатися не збирається і зацікавлений допомогти слідству, щоб захистити свою честь і гідність.

 

Нагадаємо, про затримання пана Коцаби уночі 8 лютого повідомила його дружина Уляна Коцаба. Посилаючись на інформацію від слідчого, вона зазначила, що блогера затримано затримано на 36 годин до засідання суду. Однак суд розпочався уже 8 лютого.

 

Як уточнив радник глави СБУ Маркіян Лубківський, у діях пана Коцаби є ознаки злочину, передбаченого ч.1 статті 111 та ч.1 статті 114 КК України, йому оголошено про підозру. Також пан Лубківський додав, що під час затримання у Руслана Коцаби вилучено матеріали, які можуть вказувати на вчинення злочинів, передбачених наведеними вище статтями Кримінального кодексу.

 

Як писала «Детектор медіа», раніше пан Коцаба записав відеозвернення до Президента України, в якому закликав українців відмовитися від чергової хвилі мобілізації, мотивуючи таку відмову тим, що в Україні не оголошений військовий стан.

 

Після цього громадський активіст Тарас Дем'янів звернувся до СБУ із заявою про скоєння кримінального злочину згідно ст. 111 та 336 ККУ, пана Коцабу в державній зраді та ухиленні від мобілізації. 

 

28 січня у Службі безпеки України заявили, що не порушували кримінальні провадження стосовно пана Коцаби за його заклики до масової відмови від мобілізації до українського війська. Прес-секретар УСБУ в Івано-Франківської області Марія Римар пояснила, що слідчим відділом розпочато досудове розслідування за ч.1 ст. 111 ККУ (державна зрада) за заявою громадянина. Однак Руслан Коцаба, зауважила пані Римар, не має ніякого процесуального статусу.

 

«Детектор медіа»

Фото - http://firtka.if.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5221
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду