Ухваленню законопроекту щодо ліквідації Комісії суспільної моралі стоять на заваді церковні діячі
Ухваленню законопроекту щодо ліквідації Комісії суспільної моралі стоять на заваді церковні діячі
Законопроект № 1647, який передбачає ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК) як державного органу, має бути внесений у порядок денний завтра, 6 лютого. Однак у коаліції немає одностайності щодо його підтримки. Про це в коментарі «Детектор медіа» повідомив народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко.
Раніше передбачалося, що законопроект буде поставлений у порядок денний 4 лютого, однак його там не виявилося. «Ми зараз на фракції влаштували з цього приводу збурення, підійшли до Гройсмана з претензією, чому немає (законопроекту в порядку денному. - ТК), - розповів пан Лещенко. - Він сказав, що поставить це завтра в порядок денний. Але розповів, що є негативна реакція з боку інших фракцій, тому що до них звернулися якісь церковні ієрархи, які проти ліквідації цієї комісії. І він сказав, що це питання буде ще розглядатися в переговорах між фракціями».
За даними Сергія Лещенка, одна з фракцій, отримавши лист церковних ієрархів, вирішила не голосувати за цей законопроект. «Деякі депутати можуть потрапляти під вплив соціальних лідерів, наприклад, лідерів церков. І під впливом їхніх аргументів за це не голосувати. Наскільки я знаю, одна з фракцій, отримавши цей лист, вирішила за цей законопроект не голосувати», - сказав він.
Водночас у народних депутатів, зі слів пана Лещенка, «є велике бажання ліквідувати цю комісію». «Тут питання не в трьох чи чотирьох мільйонах гривень (які витрачаються на фінансування НЕК з держбюджету. - ТК), бо ця сума не є критичною для бюджету. Питання в тому, що існує орган з повноваженнями цензора», - пояснив Сергій Лещенко.
Нагадаємо, автором законопроекту № 1647 є перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова. У зареєстрованому 26 грудня 2014 року законопроекті вона пропонує вилучити із законодавства згадки про Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі (НЕК), поклавши її функції на інші державні органи.
«Ліквідація НЕКу не означатиме, що в країні настане моральний армагедон (державний нагляд за дотриманням законодавства у сфері захисту суспільної моралі здійснюють інші державні органи. - ТК). Просто перестане існувати структура, яка в скрутний час війни поглинає від 4 до 5 мільйонів гривень на рік для того, щоб займатися проектами на кшталт роздачі "Сертифікатів щасливої родини" та іншими екзотичними забаганками», - пояснила пані Червакова.
14 січня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав цей законопроект і рекомендував Верховній Раді прийняти його в першому читанні за основу. 5 лютого планується розгляд законопроекту у сесійній залі.
Ухвалення цього законопроекту вимагають понад 10 громадських організацій і медійних об'єднань, а також рух «Стоп цензурі!», які 4 лютого поширили звернення до народних депутатів.
3 лютого низка народних депутатів закликали прем'єр-міністра Арсенія Яценюка чимскоріше довести до завершення процес ліквідації Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі та застосувати всі наявні в нього важелі впливу для ухвалення законопроекту № 1647.
«Детектор медіа»