У Раді пропонують призупинити акредитацію представників деяких російських ЗМІ при українських органах влади

У Раді пропонують призупинити акредитацію представників деяких російських ЗМІ при українських органах влади

28 Січня 2015
3615

У Раді пропонують призупинити акредитацію представників деяких російських ЗМІ при українських органах влади

3615
У Раді пропонують призупинити акредитацію представників деяких російських ЗМІ при українських органах влади
У Раді пропонують призупинити акредитацію представників деяких російських ЗМІ при українських органах влади

У Верховній Раді пропонують тимчасово призупинити акредитацію журналістів і технічних представників деяких російських засобів масової інформації при органах державної влади України. Відповідний проект постанови № 1853 зареєстрували 27 січня народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Фріз (колишній керівник Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України) та Богдан Онуфрик (член Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики).

 

Проект постанови передбачає тимчасово, до прийняття рішення про завершення антитерористичної операції, призупинити акредитацію журналістів та представників (продюсерів, операторів, технічних працівників) деяких ЗМІ Російської Федерації при органах державної влади України. Перелік цих російських ЗМІ має терміново визначити Служба безпеки України.

 

Уряд, Міністерство закордонних справ, інші центральні органи виконавчої влади, прес-служба Верховної Ради мають протягом двох днів з набрання чинності постанови призупинити акредитацію представників цих ЗМІ.

 

Водночас Кабінет Міністрів України протягом місяці з набрання чинності постанови повинен буде розробити порядок акредитації журналістів і технічних працівників іноземних ЗМІ в Україні.

 

У пояснювальній записці до проекту постанови йдеться про те, що «виникла нагальна необхідність ухвалення рішення про тимчасове призупинення акредитації журналістів та технічних представників деяких телеканалів Російської Федерації, які ведуть інформаційну війну проти України, що в силу дії статті 7 Закону України "Про основи національної безпеки України", становить загрозу інформаційній безпеці держави та вжиття додаткових заходів, спрямованих на протидію інформаційній війні».

 

Нагадаємо, що наприкінці грудня журналісти низки українських ЗМІ звернулися до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з проханням переглянути порядок акредитації для російських ЗМІ у Верховній Раді. Вони також нагадали, що МЗС досі не запровадив дієвого механізму акредитації закордонних журналістів, що передбачено рішенням Ради нацбезпеки й оборони від 28 квітня 2014 року.

 

Члени Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики підтримали пропозицію журналістів щодо обмеження присутності представників російських ЗМІ в Україні. Вони вирішили створити робочу групу, яка мала напрацювати проект закону або постанови щодо обмеження присутності в Україні представників заборонених російських телеканалів. Ще одну робочу групу члени комітету створили для доопрацювання порядку акредитації журналістів у Верховній Раді. Також члени комітету вирішили звернутися до МЗС щодо повернення процедури акредитації іноземних журналістів в Україні.

 

Міністр інформаційної політики Юрій Стець вважає, що журналістам з Росії, яку 27 січня Верховна Рада визнала країною-агресором, потрібно заборонити працювати на території України. 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3615
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду