Екс-регіонал Олійник заявив, що не вимагатиме 100 тис. грн. від журналістів видання «Правдошукач»

Екс-регіонал Олійник заявив, що не вимагатиме 100 тис. грн. від журналістів видання «Правдошукач»

22 Грудня 2014
3879

Екс-регіонал Олійник заявив, що не вимагатиме 100 тис. грн. від журналістів видання «Правдошукач»

3879
Екс-регіонал Олійник заявив, що не вимагатиме 100 тис. грн. від журналістів видання «Правдошукач»
Екс-регіонал Олійник заявив, що не вимагатиме 100 тис. грн. від журналістів видання «Правдошукач»

Сьогодні, 22 грудня, у Печерському суді Києва відбулося чергове судове засідання за позовом колишнього народного депутата від Партії регіонів Володимира Олійника до журналіста, члена Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) Юрія Шеляженка як засновника й власника газети «Правдопошукач» та до журналіста Альони Палій про спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди в розмірі 100 тис.грн. На суді представник пана Олійника Наталія Дригваль заявила, що позивач вже не вимагає від журналістів 100 тис.грн. у якості компенсації моральної шкоди. Про це повідомляє прес-служба НМПУ.

 

За інформацією профспілки, головуюча у засіданні суддя О. Батрин не допускала в якості представника журналіста Юрія Шеляженка, юриста НМПУ Олександра Тарасова. За її словами, нотаріально посвідчена довіреність, видана від фізичної особи Юрія Шеляженка, а також паспорт пана Тарасова не дозволяють встановити особу представника.

 

Натомість суддя Батрин наполягала на видачі довіреності від газети. Юрій Шеляженко пояснив, що редакція газети не є окремою юридичною особою, і газета «Правдопошукач» не має правоздатності (тобто не може виступати позивачем або відповідачем в суді, укладати договори, видавати довіреності тощо). Також суддя вимагала від пана Шеляженка подачі клопотання та отримання дозволу суду на використання диктофону. НМПУ зазначає, що такі дії судді суперечать ч.8 ст.6 Цивільно-процесуального кодексу України, яка передбачає право сторін та осіб присутніх на судовому засіданні,  використовувати портативні аудіопристрої.

 

Після дискусій із головуючою Олександра Тарасова було допущено в якості представника відповідача. Одночасно з цим суддя заборонила фотографувати на портативний фотоапарат, але дозволила стаціонарну фото- і відеофіксацію.

 

Представник позивача Наталія Дригваль (за словами адвоката, Володимир Олійник знаходиться за межами України) подала уточнений позов, в якому з автора публікації та власника газети вже не вимагається моральна компенсація. Однак залишається вимога про спростування недостовірної, на думку пана Олійника інформації, викладеної в статті «Диктаторські закони як джерело соціальних потрясінь в Україні».

 

Наступне судове засідання відбудеться 3 лютого 2015 року.

 

Нагадаємо, колишній народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник подав до суду на газету Юрія Шеляженка «Правдошукач» і вимагав спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди в сумі 100 тис. грн. Про це Юрій Шеляженко повідомив у Facebook. Позов подано до Печерського районного суду міста Києва. Відповідачами є редакція газети «Правдошукач» в особі Юрія Шеляженка та журналіст Альона Палій. Приводом до позову стала стаття «Диктаторські закони як джерело соціальних потрясінь в Україні», опублікована в № 8 (70) газети «Правдошукач».

 

Свої вимоги позивач аргументував зокрема тим, що «автор цієї статті відповідач Палій Альона довела до відома читачів явно недостовірну інформацію про начебто існування прямого зв'язку між моїми діями (які полягали у здійсненні функцій голови Лічильної комісії на пленарному засіданні Верховної Ради України 16.01.2014 р., коли були прийняті низка законів, пойменованих як «диктаторські») та загибеллю громадян. Палій Альона також вдалася до звинувачень на мою адресу, вказуючи, що під час виконання функцій голови Лічильної комісії я скоїв службові злочини, оскільки нібито діяв з метою одержання неправомірної вигоди для себе». Далі у своєму позові Володимир Олійник намагається переконати суд в тому, що так звані «диктаторські» закони від 16.01.2014 р. , були демократичними та відповідали Європейським правовим стандартам.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3879
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду