Павло Різаненко хоче лібералізувати доступ ЗМІ до засідань парламентських комітетів

Павло Різаненко хоче лібералізувати доступ ЗМІ до засідань парламентських комітетів

5 Грудня 2014
4667

Павло Різаненко хоче лібералізувати доступ ЗМІ до засідань парламентських комітетів

4667
Павло Різаненко хоче лібералізувати доступ ЗМІ до засідань парламентських комітетів
Павло Різаненко хоче лібералізувати доступ ЗМІ до засідань парламентських комітетів

Народний депутат Павло Різаненко (фракція «Блок Петра Порошенка») прагне законодавчо закріпити право на належні умови для роботи представників ЗМІ під час відкритих засідань парламентських комітетів. У парламенті зареєстровано відповідний законопроект № 1228 «Про внесення змін до Закону України «Про комітети Верховної Ради України» щодо доступу засобів масової інформації до засідань комітетів Верховної Ради України.

 

Ініціатор проекту вважає, що представники ЗМІ мають право бути присутніми на засіданнях комітетів, крім випадків, коли за рішенням комітету проводиться закрите засідання. В діючому законі зазначено, що журналісти  «можуть бути запрошені».

 

Крім того на відкритих засіданнях комітету представники ЗМІ мають право здійснювати звукозапис, кіно- і відеозйомку, трансляцію засідання по радіо і телебаченню. Наразі ця норма прописана так: «Здійснення звукозапису, кіно- і відеозйомок, трансляція засідання по радіо і телебаченню проводяться за згодою головуючого на засіданні комітету. Якщо хтось із членів комітету не підтримує згоди головуючого на засіданні комітету з цього питання, приймається рішення комітету».

 

«Прийняття законопроекту, яким пропонується внесення змін до статей 9 та 44 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" сприятиме дотриманню принципів гласності і відкритості у роботі комітетів, забезпечить створення належних умов для всебічного, об'єктивного, збалансованого висвітлення засобами масової інформації діяльності комітетів Верховної Ради України та права громадськості на отримання повної та достовірної інформації», - йдеться у пояснювальній записці проекту.

 

Нагадаємо, протягом 2012-2014 років мали місце інциденти, коли журналісти не мали змоги потрапити на засідання парламентських комітетів. Представники громадськості пропонували вести на сайті парламенту прямі трансляції засідань комітетів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4667
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду