Засідання Громадської Ради перенесено на 14 вересня
14 вересня 2012 року о 10.00 у Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення України (вул. Хрещатик, 26, 2-й поверх). Дата і час проведення засідання узгоджені із Головою громадської ради Олександром Човганом.
Акредитація: 278-83-52 або електронною поштою pr@tvradio.gov.ua.
У порядку денному засідання наступний перелік питань, що пропонуються до обговорення (згiдно з наданими Членами Громадськоi Ради та Експертами пропозицiями):
1. Щодо погодження громадською радою при Держкомтелерадіо України проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення субтитрування та перекладу на жестову мову офіційних повідомлень, кіно-, відеофільмів, передач і програм».
(Доповiдач - Ганна Красноступ, Держкомтелерадіо).
2. Пунктом 2 плану заходів щодо поліпшення доступу до інформації осіб з вадами слуху шляхом субтитрування і сурдоперекладу, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.02.2009 No.. 209 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 No.. 659), Державному комітету телебачення і радіомовлення України у 2012 році передбачено забезпечити внесення змін до законів України «Про телебачення і радіомовлення» та «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо:
- визначення в обсязі добового телевізійного мовлення частки програм, доступних для сприйняття особами з вадами слуху;
- урахування під час проведення серед телерадіоорганізацій конкурсу на отримання ліцензії на мовлення намірів телерадіоорганізацій щодо здійснення субтитрування або сурдоперекладу телевізійної продукції.
У зв'язку з цим, пропонується розглянути пропозицію щодо визначення частки телевізійних програм з субтитруванням та сурдоперекладом на рівні 5 % від ліцензійного обсягу мовлення.
(Доповiдач - Ганна Красноступ, Держкомтелерадіо).
3. Про проект Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення субтитрування та перекладу на жестову мову офіційних повідомлень, кіно-, відеофільмів, передач і програм». (Доповiдач - Ольга Большакова, Східноєвропейський інститут проблем медіа).
4. Про рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення «Про затвердження проекту Розмірів штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення»від 11 липня 2012 року No.. 1034.
(Доповiдач - Ольга Большакова, Східноєвропейський інститут проблем медіа).
5. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір).
(Доповiдач - Ольга Большакова, Східноєвропейський інститут проблем медіа).
6. Рiзне
6.1 Презентація книги «Доступ до публічної інформації: найчастіші запитання та відповіді», яку підготував Український незалежний центр політичних досліджень та у якій запропоновано фахові роз'яснення для вирішення типових проблемних питань у сфері доступу до публічної інформації, з якими стикаються службовці розпорядників публічної інформації. (Доповiдач - Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень).
6.2 Запитання до представників Держкомтелерадіо про інформування Громадськоi ради з таких питань: (Доповiдач - Ольга Сушко, Інститут Медіа Права):
* Якою є ситуація з проектами Законів «Про суспільне телебачення і радіомовлення»та «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»(на якому етапі знаходяться законопроекти наразі, чи було погоджено перший із них усіма залученими міністерствами тощо).
* Якою є ситуація із роботою Держкомтелерадіо із запровадження цифрового мовлення*, а саме із забезпеченням населення безкоштовними сет-топ-боксами (СТБ; приймаюче-декодуюче обладнання для ефірного цифрового ТБ):
- скільки осіб подали заяви про отримання соціальних СТБ?
- в який спосіб і з якого часу населення було поінформоване про перехід на цифрове мовлення?
- чи планує Держкомтелерадіо, як виконавець відповідної бюджетної програми, перевіряти, чи забезпечене населення цифровим сигналом, зокрема у співпраці з іншими державними органами?
- чи планується забезпечення незахищених верств населення посиленими антенами для прийому цифрового телесигналу, бодай в місцях ускладненого прийому сигналу?
