3 листопада - вечір пам’яті Фелікса Соболєва

1 Листопада 2011
0
5049
1 Листопада 2011
16:07

3 листопада - вечір пам’яті Фелікса Соболєва

0
5049
3 листопада - вечір пам’яті Фелікса Соболєва
3 листопада, 18:00, синій зал будинку кіно (саксаганського, 6)


Не буде перебільшенням сказати, що Фелікс Соболєв зробив революцію в науково-популярному кінематографі. Він зумів зацікавити глядача народженням думки, науковим експериментом. На відміну від багатьох своїх попередників, Соболєв уникав сухої констатації фактів. Режисера не цікавили екранізації наукових доповідей як такі. Фільми Соболєва містять елемент гри, магії, театру. І в цьому плані вони дуже схожі на ігрові стрічки. Соболєв є одним із перших режисерів, хто за основу драматургічної дії взяв науковий експеримент. Власне в цьому і полягає головний кіновинахід постановника. Він відтворював експеримент на екрані, сказати б, у реальному часі, від початку до кінця, за всіма правилами драматургії. Таким чином, це «наукове шаманство» начебто народжувалося на очах у глядачів, і вони співпереживали побаченому. (Олеся Лук'яненеко, АРҐУМЕНТ-КІНО)


На вечорі пам'яті друзі та колеги Фелікса Соболєва поділяться спогадами про видатного кіномитця. Будуть показані фрагменти з фільмів «Чи думають тварини?» (Державна премія СРСР, 1972), «Я та інші» (Диплом і приз кінофестивалю в м. Оломоуц, Чехословаччина, 1972), «Сім кроків за обрій» (Ґран-прі «Золотий астероїд», Лейпциг, 1969).



Ведучий вечора - Сергій Тримбач.

 

Вечір організовано Національною спілкою кінематографістів України та Державною агенцією України з питань кіно.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
5049
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду