16 грудня - прес-тур для журналістів до ринку «Чародій»
16 грудня 2010 р. спільний проект Держкомзему України та Світового банку організовує прес-тур журналістів національних ЗМІ та журналістів ЗМІ Черкаської області до єдиного в Україні дрібнооптового ринку живої худоби «Чародій» (м. Жашків, Черкаської області).
Ринок «Чародій» - є першим і поки єдиним в Україні місцем оптової торгівлі худобою, вирощеною переважно в особистих селянських та дрібнотоварних господарствах. Ринок займає територію понад 1 га та функціонує з 2000 року. В середньому за один торговий день на ринку продається 200-300 голів худоби. У торгах в середньому бере участь 300-400 учасників. Учасники ринку - переважно з Київської, Черкаської, Житомирської областей.
В рамках прес-туру журналісти матимуть нагоду:
- зняти відео та фото торгів на ринку,
- взяти коментарі у покупців-продавців,
- взяти коментарі у директора ринку, експертів з агробізнесу, представників місцевої влади.
Заходи під час прес-туру
- під час подорожі пре-брифінг за участі Романа Корінця, заступника директора Інституту розвитку аграрних ринків на тему: «Досвід становлення дрібногуртових ринків сільськогосподарської продукції»
- оглядини ринку та бесіди з учасниками торгів
- брифінг-обговорення за участі:
Василя Поліщука, директор оптового ринку з продажу живої худоби «Чародій»;
Романа Корінця, заступник директора Інституту розвитку аграрних ринків
представник Головного управління Держкомзему у Черкаській області;
Представники органів державної влади та місцевого самоврядування;
Питання для обговорення:
Створення оптових ринків продукції сільського господарства, як приклад ефективного землекористування.
Історія створення оптового ринку живої худоби «Чародій»
Як вирішуються питання землевідведення для створення оптових ринків?
Чи сприяє місцева влада виділенню землі для оптових ринків сільськогосподарської продукції?
Що таке сучасний оптовий ринок сільгосппродукції, яка продукція там продається і чим він відрізняється від стихійних дрібногуртових ринків?
Які послуги можуть отримати дрібні постачальники сільгосппродукції на оптовому ринку?
Європейський досвід створення оптових ринків сільськогосподарської продукції.
- індивідуальні інтерв'ю/зйомки/коментарі
- сніданок
Журналістам забезпечується: трансфер, харчування.
Виїзд до Жашкова з Києва та Черкас відбудеться рано вранці 16 грудня. Повернення до Києва - до 13:00. Деталі - після акредитації.
Кількість місць - обмежена.
Акредитація відбувається - до 12:00 13 грудня 2010 р. - за тел.: 067 243 63 56, zemlya@internews.ua (в темі листа вкажіть: press- tour)
Контактна особа: Андрій Кулаков
У заявці слід вказати:
1. ПІБ
2. Назву ЗМІ
3. Посаду
4. Робочий тел./факс
5. Мобільний тел.
6. Адресу електронної пошти
УВАГА! Якщо Вам зручно, Ви можете заповнити заявку в електронній формі, натиснувши тут.
Прес-тур відбувається в рамках проекту Світового Банку «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру»
Довідка:
Світовий контекст та значення: Майже кожна країна, велике місто Європи, Австралії, Східної Азії, Північної та Південної Америки, Африки має оптові ринки. В Іспанії - це система підприємств «Меркса», що об'єднує 22 ринки, у Франції - "Ронжі", що є одним із найбільших ринків Європи.
Через оптові ринки у Франції реалізується понад 50% м'яса великої рогатої худоби, 75% - овець, 20% - свиней. Частка торгівлі на оптових ринках у загальному обороті овочів досягає 50%. У Японії обсяги продажу продовольства на оптових ринках становлять 75% загального товарообороту, в тому числі морепродуктів - близько 85%. Торгівля на оптових ринках домінує порівняно з іншими каналами збуту продукції в усіх розвинених країнах світу.
Організація Об'єднаних Націй наголошувала на необхідності створення оптових продуктових ринків по всьому світу для упередження наслідків глобальної економічної кризи.
Актуальність швидкого вирішення питання розбудови мережі оптових ринків зростає у зв'язку зі вступом України до Світової організації торгівлі, оскільки вітчизняна сільськогосподарська продукція може бути витіснена з ринку іноземними аналогами через її низьку конкурентоспроможність.
