10 та 11 грудня — акція Марафону написання листів в Україні Amnesty International
10 грудня о 12:00 у Києві стартує акція Марафону написання листів в рамках щорічної ініціативи Amnesty International до Дня прав людини, що відзначається 10 грудня.
В Києві марафон проходите з 12:00 10 грудня до 12:00 11 грудня у арт-центрі «Я галерея» (вул. Волоська 55/57). Запрошено Павла Гудімова, Святослава Вакарчука, Сашка Положинського, Фоззі (ТНМК), гурт Крихітка Цахес.
«38-річна профспілкова активістка Су Су Нвай, відбуває покарання у вигляді позбавлення волі строком вісім з половиною років через демонстрацію антиурядового плакату в М'янмі. Правозахисниця Мао Хенгфенг з Китаю була заарештована за виступи в захист Лю Сяобо, якому цього року вручили Нобелівську премію миру, і який перебуває за гратами. Мао неодноразово заарештовували за її правозахисну діяльність, під час арештів доведено, що її катували. Це - пересічні люди, які здійснили непересічні вчинки, і ми не хочемо, щоб вони були забуті. Протягом 24 годин ми будемо просити усіх небайдужих написати листа від руки, адресованого урядам країн, де відбуваються порушення, створюючи таким чином тиск на ці уряди. Також окремо можна буде написати листа особисто жертвам порушень прав людини, щоб висловити свою солідарність та підтримку» , - йдеться у зверненні організаторів.
Додаткова інформація: В Україні Марафон написання листів проходитиме втретє. Цього року захід відбуватиметься одночасно у 13 містах. Минулого року було зібрано понад 600 листів. Загалом у світі у 2010 році було написано 733 120 листів. Цього року Міжнародна Амністія в Україні має амбіційні плани зібрати понад 10 тисяч листів.
Сотні тисяч листів написані під час Марафону різними мовами, досягаючи адресатів дають неймовірний результат. Минулого року завдяки Марафону єгипетська влада звільнила блогера та активіста Мусаада Сулімана Хассана Хусейна. Більше трьох років його тримали без судового розгляду через те, що він виступав за права бедуїнів в Сінаї.
Бу Донгвей провів 2 роки у китайському таборі, в якому «перевиховують за допомогою праці» і був звільнений завдяки діям Amnesty International.
З подробицями можна ознайомитися на сайті www.amnesty.org.ua
Координатор марафону: Олена Пронічева, тел. 0674460119, e-mail: marathon@amnesty.org.ua



