2-3 грудня – конференція «Кордони України: історичні та сучасні культурно-ідентифікаційні проблеми»

1 Грудня 2010
0
1394
1 Грудня 2010
17:53

2-3 грудня – конференція «Кордони України: історичні та сучасні культурно-ідентифікаційні проблеми»

0
1394
2-3 грудня – конференція «Кордони України: історичні та сучасні культурно-ідентифікаційні проблеми»

2та 3 грудня відбудеться конференція «Кордони України: історичні та сучасні культурно-ідентифікаційні проблеми».

 

Двадцять років тому падіння Берлінського муру повернуло до життя мрію про зникнення кордонів у Європі, актуалізувало ідеї побудови «великого європейського дому». Реальність виявиласяскладною: «дім» виглядає недобудованим, розширення Європейського Союзу для низки центральноєвропейських держав перетворилося на довготривалий адміністративний процес. З'явився новий міцний кордон, як символічний так і просторовий. Дехто, згадуючи про «Шенгенський простір», говорить про «нову залізну завісу».

Як наслідок на сході від Муру, розбудова нових  незалежних держав призводить до появи нових кордонів, зміцнення яких підсилюють контест, реальне життя та вигадки навколо цієї теми.

Україна, історично країна на пограниччі, колишня республіка радянського союзу, яка набула незалежності у 1991 році, нині межує з
чотирма країнами Євросоюзу та перебуває в самому серці цих процесів.

 

Нові кордони є джерелом різноманітних викликів для «нової Європи», Росії та самої України. Ця конференція має на меті вивчити нові
можливості та переваги, які надають ці нові кордони. Кордони, які в сучасній Україні сприймають скоріше як пути, ніж переваги чи нові
ресурси. Мова піде як про проблематику влади кордонів, так і міркування щодо переваг, які Україна може отримати від своєї позиції на перехресті між Європою та Росією.

 

З детальною інформацією можна ознайомитися тут.

 

Контакти: Оксана Ландо, info@cfucus.org

 

Конференція відбудеться в Інституті філософії НАНУ України за адресою: Київ, вул. Трьохсвятительска, 4
 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
1394
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду