6 лютого на «Буквоїді» відбудеться чат із Вахтангом Кіпіані
6 лютого о 12.00 на порталі «Буквоїд» відбудеться чат із журналістом Вахтангом Кіпіані.
Вахтанг Кіпіані народився у 1971 р.у Тбілісі. У 1981-му сім'я переїхала до Києва.
Протягом 1989–1994 років навчався на історичному факультеті Миколаївського державного педагогічного інституту (спеціальність «вчитель історії та правознавства»).
У 1990 році вступив до Української республіканської партії та Народного Руху України і серйозно взявся за вивчення української мови. Першою публікацією стала стаття у рухівському підпільному виданні «Чорноморія» (Миколаїв) у 1990 р.
Учасник студентського голодування у жовтні 1990-го на майдані Незалежності в Києві. Засновник і перший голова Миколаївської філії Української студентської спілки.
У журналістиці з 1992 року. Протягом 1992-1994 рр. — головний редактор газети Миколаївської обласної організації УРП «На сторожі».
У 1992-1993 роках — кореспондент видань «Деловой южанин», «Щотижня», «Вечерний Николаев», «КРУС-реклама». 1995—1996 — кореспондент «Новой николаевской газеты» у Києві, позаштатний оглядач редакцій «УНІАН-політика», «УНІАН-суспільство».
Працював на телестудії Міністерства оборони України, у газетах «Україна молода», «Киевские ведомости», на телеканалах «Новий», «1+1» та «К1». У серпні 2005-го отримав звання «Заслужений журналіст України». Був головним редактором журналу «Фокус», шеф-редактором проекту «Великі українці».
Лауреат Конкурсу на найкращу публікацію в пресі про український правозахисний рух в СРСР (Благодійний фонд пам'яті Олекси Тихого, травень 2001 р.), Конкурсу публіцистичних статей ім. Вячеслава Чорновола (Миколаїв, грудень 2002 р.), Другого всеукранського журналістського конкурсу «Медіа про Медіа-2004» (Центр медіареформ, за сприяння уряду Великої Британії, березень 2005 р.) та Премії ім. Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» (Капітула «Поступу», Львів, травень 2007 р.).
Нагороджений найвищою відзнакою НРУ «За заслуги перед українським народом» ІІ ступеня (вересень 2005 р.).
Хобі: колекціонування газет (має понад 16 тисяч екземплярів видань XIX і XX століття з Російської імперії, СРСР та української діаспори) і передвиборних матеріалів; історія самвидаву, дисидентського руху та політичного екстремізму.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ