Нацрада наголошує, що не може не реагувати на звернення громадськості зі скаргами на 5 канал
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення наголошує, що заяви Громадського об'єднання «Комітет підтримки Миколи Мельниченка», у яких ішлося про ознаки порушень чинного законодавства в діяльності ТРК «НБМ» (5 канал) у місті Черкасах та Черкаської ОДТРК, розглядалися Нацрадою так само, як і інші звернення, у спосіб, визначений відповідними регуляторними актами. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацради.
Зокрема, це Закони України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», «Про телебачення і радіомовлення» та «Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», Указ Президента України від 13 серпня 2002 року № 700 «Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення».
Оскільки «Комітет підтримки Миколи Мельниченка» надіслав свої звернення також до інших державних органів, а саме: Прокуратури України, Адміністрації Президента України, Прокуратури Черкаської області, ці установи переадресували їх до Національної ради, бо порушені в них питання стосуються сфери телерадіомовлення.
Прес-служба регулятора нагадує, що Нацрада веде постійну системну роботу із розгляду листів і скарг, які надходять до неї. «На всі письмові та усні звернення громадян структурними підрозділами Національної ради завжди надаються ґрунтовні відповіді. Двічі на рік регулятор готує узагальнені матеріали з цих питань, аналіз пропозицій та зауважень, висловлених дописувачами, розглядається на засіданні та враховується у подальшій роботі. Останню таку аналітичну довідку розглянуто на засіданні регуляторного органу 16 січня 2013 року», - йдеться в повідомленні прес-служби.
Для посилення роботи зі зверненнями громадян у жовтні 2011 року створено сектор для забезпечення доступу до публічної інформації, який торік опрацював 308 звернень громадян і 53 запити на отримання публічної інформації.
Також прес-служба наголошує, що повноваження Нацради щодо здійснення перевірок ліцензіатів чітко передбачені законом «Про телебачення і радіомовлення» і ніхто їх не вилучав із закону. Тільки в такий спосіб можна перевірити скарги щодо фактів з ознаками порушень чинного законодавства в діяльності телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги.
«Про це не може не знати колишній член Національної ради, а нині народний депутат Микола Княжицький. А як колишній генеральний директор телерадіокомпанії ТВі він неодноразово звертався до регуляторного органу про призначення перевірок, і Національна рада їх проводила», - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, Нацрада 16 січня призначила позапланові перевірки 5-го каналі і Черкаської ОДТРК за підозрою в суборенді. Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола Томенко заявив, що позапланова перевірка 5-го каналу виглядає неадекватною та замовною.
Нацрада уточнила, що перевірятиме 5 канал тільки по ліцензії на місто Черкаси через скарги ГО «Комітет підтримки Миколи Мельниченка» на врізки місцевої реклами в ефірі 5 каналу в Черкасах. Ці скарги були переадресовані до Нацради з Адміністрації президента і прокуратури, куди звернувся голова «Комітету підтримки Миколи Мельниченка» В.Коломієць.
Народний депутат Микола Княжицький у своїй репліці на «Детектор медіа» заявив, що перевірки Нацради є незаконними, бо Нацрада не має на них повноважень. Також він побачив ознаки цензури з боку Адміністрації президента, яка зверталася до Нацради.
«Детектор медіа»
