ЗМІ: Черкаська обласна рада відмовилася від засновництва газети «Нова доба»

3 Січня 2013
7911
3 Січня 2013
12:42

ЗМІ: Черкаська обласна рада відмовилася від засновництва газети «Нова доба»

7911
В облраді вважають, що це - «якоюсь мірою роздержавлення»
ЗМІ: Черкаська обласна рада відмовилася від засновництва газети «Нова доба»

На передноворічній сесії депутати Черкаської обласної ради прийняли рішення про зміну засновника обласної комунальної газети «Нова доба». Раніше зі складу засновників газети вийшла обласна державна адміністрація. Про це повідомляє інтернет-видання «Прочерк».

 

«Тепер замість обласної ради засновником газети «Нова доба» виступатиме лише трудовий коллектив. Раніше газета отримувала прибуток за рахунок передплати, оголошеннь та реклами. А обласна рада лише виділяла певні кошти, якщо була потреба у друці газети або придбанні паперу. На інші цілі ми кошти не виділяли. Тепер, після прийнятого сесією рішення, і обласна рада, і облдержадміністрація з 1 січня мають укласти з газетою угоди на висвітлення роботи влади, і відповідно надані газетою рахунки будемо оплачувати»,  - повідомив у коментарі «Прочерку» заступник голови обласної ради Василь Касян.

 

За словами пана Касяна, у фінансуванні з боку Черкаської обласної ради газета нічого не втратить. Кошти, що мають надходити газеті згідно з угодою щодо висвітлення діяльності облради, складуть приблизно таку суму, яка надавалася газеті раніше на друк і папір.

 

«Тепер ми все переводимо в правове поле, бо до цього воно все не зовсім правильно було. Раніше ми дотували газету, але ж вона сама повинна заробляти гроші, у тому числі, і - за висвітлення роботи влади. Бо не може бути збиткових підприємств. У якійсь мірі можна говорити про роздержавлення видання. Але ж відповідний закон про роздержавлення комунальних газет не прийнятий в Верховній Раді. Ми зважаємо на матеріальне становище газети, залишаючи ціну оренди приміщення редакцією такою ж - одна гривня на рік. Зменшення колективу чи зарплат не відбуватиметься. Усі преференції, які були, залишаються за колективом. Але відповідне рішення щодо зміни засновника газети є правильним шляхом, якщо ми говоримо про якусь рентабельність і стимулювання відносин між владою і прессою», - заявив Василь Касян.

 

За словами чиновника,  рішення про зміну засновника погоджене з коллективом газети «Нова доба».

 

«У нас є рішення трудових зборів колективу, де вони піднімали питання цілий рік, що саме колектив є засновником газети», - зазначив пан Касян.

 

 

 

Як повідомив виданню «Прочерк» один з ветеранів «Нової доби» Сергій Хльобас, прохання про організацію зустрічі обласної влади з колективом газети «Нова доба» ігноруються.

 

«У нас потужний колектив. Ми маємо біля 10 тисяч передплатників і більше половини - це річна передплата! Тож дійсно ми маємо напрацювання, але все це слід було обговорити детальніше за участю представників засновника. Проте зустрічі не було. І рішення, яке було прийняте на сесії, колектив досі не бачив. Проте колектив отримав запевнення, що всі стосунки будуватимуться на підставі чинного законодавства», - сказав Сергій Хльобас.

 

В той самий час влада залишається засновником іншої обласної комунальної газети «Черкаський край». За словами заступника голови обласної ради, процедуру «роздержавлення» поки що можна застосувати тільки до видань, які мають стабільні доходи.

 

«Ми оцінюємо реальні можливості газет. У «Нової доби» нині кращі фінансові можливості для старту. Вона має близько 10 тисяч тиражу. Крім того, через рік ми святкуватимемо 60-річчя області, то не може ж влада залишитися без комунальної газети. Але в майбутньому справа дійде і до «Черкаського краю», - зазначив Василь Касян.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7911
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду