КНМП ухвалила рішення щодо єдиних прес-карт
Вирішили не підтримувати проекти, які забороняють редакційні посвідчення
Загальні збори Київської регіональної організації Незалежної медіапрофспілки України, які відбулися 1 грудня, ухвалили рішення щодо створення єдиної прес-карти.
Більшістю голосів учасники зборів проголосували за рішення «Щодо зміни системи випуску прес-карт організації»:
«1. Заборонити Комітету та голові профспілкової організації підтримувати будь-які проекти уніфікованих (єдиних) прес-карт, де передбачені один або кілька пунктів:
- заборона редакційних посвідчень;
- участь у проекті представників органів державної влади, політичних партій;
- можливість відмови члену КНМП у видачі прес-карти чи скасування прес-карти члена медіапрофспілки без її згоди.
2. Доручити голові профспілкової організації вивчити питання реєстрації прес-карт профспілки з прес-картами інших журналістських організацій, в першу чергу, Національної спілки журналістів України. За умови досягнення згоди рекомендувати НМПУ перехід на єдиний формат прес-карти без передачі функцій друку та адміністрування баз даних власників прес-карт у інші організації.
3. У разі виконання пункту 2 Комітет профспілкової організації має дослідити можливість передачі друку та адміністрування бази даних власників прес-карт у інші організації. Результати вивчення цього питання Комітет має викласти на сайті профспілки, поширити за допомогою розсилки, поінформувати НМПУ про свої висновки.
4. Остаточне рішення з цього питання з урахуванням п. 3 має прийняти Комітет НМПУ, а затвердити – з’їзд НМПУ.
5. Проекти створення прес-карт оприлюднити на сайті НМПУ».
Делегати неоднозначно поставилися до створення єдиної прес карти. Частина з них виступила проти. Інші наполягали на її необхідності. В одному делегати були одностайні: до цього процесу жодним чином не повинна долучатися влада.
Представник НСЖУ Олексій Бойко розповів присутнім про напрацювання робочої групи, яка працювала більше року над системою запровадження прес-карт, і до якої входили і представники НМПУ.
Нагадаємо, про це докладніше написав екс-виконавчий секретар НМПУ Сергій Гузь.
Так само викликало дискусію питання: чи потрібно видавати прес-карти і редакційні посвідчення громадським активістам, які не тільки беруть участь у акціях, а й пишуть про них. Члени профспілки вирішили обговорити це питання після його детального вивчення.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ