Нападника на журналістів 5-го каналу засудили до трьох років
Подільським районний суд міста Києва виніс обвинувальний вирок у кримінальній справі щодо заподіяння тілесних ушкоджень журналістам 5-го каналу під час виконання ними професійних обов'язків (ст. 171 Кримінального кодексу). Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.
Як уточнили ТК в юридичному відділі 5-го каналу, йдеться про інцидент, який стався у червні 2011 року, коли на журналістку Оксану Андрієвську та оператора Віктора Сніжка напали невідомі.
Журналісти 5-го каналу на вул. Оленівській, 34-А в Києві записували інтерв'ю. Через кілька хвилин до них підійшли четверо невідомих з ознаками алкогольного сп'яніння. Молодикам не сподобалося, що телевізійники знімають у подвір'ї, внаслідок чого виник конфлікт.
Під час інциденту оператор 5-го каналу отримав тілесні ушкодження. Нападники з місця події втекли. На виклик приїхала оперативно-слідча група міліції. Постраждалий Віктор Сніжко звернувся до правоохоронців із заявою про нанесені тілесні ушкодження.
За інформацією міліції, двоє з нападників раніше вже мали проблеми із законом. 23-річний киянин у 2007 році був умовно засуджений за хуліганство, а його 24-річний поплічник торік звільнився з місць позбавлення волі, де відбував покарання за розбійний напад та незаконне зберігання наркотиків.
За інформацією ГПУ, одного з підсудних за ч. 1 ст. 171 КК України засуджено до штрафу, іншому призначено покарання у вигляді трьох років обмеження волі за ч. 1 ст. 171 КК України та ч. 2 ст. 296 КК України.
Також ГПУ зазначає, що прокурором Львівської області 9 липня 2012 було порушено кримінальну справу стосовно Сокільницького сільського голови Пустомитівського району за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістам Львівської обласної державної телерадіокомпанії за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України. Слідство у справі триває.
У поточному році до органів прокуратури надійшло 33 звернення представників засобів масової інформації, за якими проводилися перевірки, надавались роз'яснення та приймались процесуальні рішення.
«Детектор медіа»