ICTV програв суд автору ролика Kiеv Live – Timelapse

13 Червня 2012
12286
13 Червня 2012
11:37

ICTV програв суд автору ролика Kiеv Live – Timelapse

12286
За рішенням суду канал має сплатити автору ролика Олегу Фінгеру понад 49 тис. грн. ICTV подав апеляцію
ICTV програв суд автору ролика Kiеv Live – Timelapse

Автор ролику Kiеv Live - Timelapse (Kiеv Live) Олег Фінгер виграв суд у телеканалу ICTV щодо порушення авторського права. Про це він повідомив «Детектор медіа».

 

ICTV у програмі «Факти тижня з Оксаною Соколовою» 4 грудня 2011 року без згоди автора використав фрагменти ролика в телесюжеті «Хто з ким гратиме на Євро-2012? Жеребкування у Києві», розповів «Детектор медіа» адвокат Олега Фінгера Клим Братковський.

 

Kiеv Live - Timelapse (Kiеv Live) Олег Фінгер створив улітку 2011 року на основі своїх 4000 фотознімків. 12 жовтня він розмістив ролик на сайті YouTube.

 

Клим Братковський стверджує, що з фрагментів ролика був видалений e-mail oleg.finger@ukr.net автора, а замість музичного супроводу був озвучений цей текст: «Цього тижня у Європі стартувала нова промокампанія України до футбольного чемпіонату. Перші кількахвилинні сюжети, розміщені на телеканалі Euronews, представили чотири українські міста, які приймуть Євро. Зараз готується до ефіру ще вісімнадцять». Самі фрагменти ролика були розміщені в іншому порядку, що суперечить задуму автора.

 

Адвокат переконаний, що такі зміни ролика негативно відбилися на честі та репутації автора. «Справа в тому, що з тексту випливає, що ролик Олега Фінгера є офіційним промороликом Україні, який вже демонструється на телеканалі Euronews. Проте ролик був створений за його особистою ініціативою, а не на замовлення до Євро-2012, про що він раніше заявляв ЗМІ. Виходить, що Олег Фінгер обдурив людей, коли говорив, що ролик не має ніякого відношення до офіційної промокампанії України і є його особистим внеском у популяризацію Києва. Як відомо, держава заплатила творцям офіційних промороликів мільйони гривень, які, на думку фахівців, не відповідають критерію "ціна-якість". У той же час, фактичні витрати на створення ролика Kiеv Live - Timelapse (Kiеv Live) не перевищують 30 доларів США, правда без урахування авторської винагороди», - написав Клим Братковський у своєму блозі.

 

У зв'язку із цим Олег Фінгер у березні 2012 року звернувся до Голосіївського районного суду щодо захисту майнових та немайнових авторських прав на згаданий аудіовізуальний твір та стягнення з телеканалу 49 тис. 500 грн компенсації за порушення авторського права.

 

У рішенні суду, копія якого є в розпорядженні «Детектор медіа», йдеться, що відповідач визнав, що режисер програми «Факти тижня з Оксаною Соколовою» помилково прийняв Kiеv Live - Timelapse (Kiеv Live) за офіційний проморолик України, присвячений Євро-2012, тому його фрагменти і були використані у сюжеті. Однак телеканал наполягав на тому, що позивач не надав доказів показу ролику на ICTV. Окрім цього, відповідно до інформації в рішенні суду, відповідач переконаний, що Олег Фінгер не зазнав збитків через демонстрацію фрагментів свого ролика. «Також представник відповідача вважає, що не було порушено немайнове право позивача, тому що з відео була стерта електронна поштова адреса, а не власне ім'я автора твору. Крім того, твір знаходився у мережі інтернет, що на думку відповідача означає, що автор дав згоду на подальше його поширення, у тому числі і через ефірне мовлення», - йдеться у рішенні суду.

 

Однак суд став на бік позивача і постановив стягнути з ICTV на користь Олега Фінгера 49 тис. 500 грн компенсації та 495 грн судового збору.

 

Компенсацію автор ролика планує віддати на протез для онкохворої дитини.

 

У прес-службі телеканалу ICTV «Детектор медіа» повідомили: «Рішення ще не набуло чинності. Воно оскаржуватиметься в апеляційній інстанції».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12286
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду