Україна здобула першість на Healthy World Photo Competition

20 Травня 2012
5354
20 Травня 2012
11:45

Україна здобула першість на Healthy World Photo Competition

5354
Максим Дондюк вкотре привернув увагу світової спільноти до проблеми туберкульозу в Україні
Україна здобула першість на Healthy World Photo Competition
Український документаліст Максим Дондюк завоював перший приз міжнародного фотоконкурсу Healthy World Photo Competition. Про це повідомляє сайт BD (Becton, Dickinson and Co.). 
 
 
 
 
 
Серія про туберкульоз Дондюка була відзначена у категорії «Найкраща світова історія за темою здоров'я». Він оримає премію у розмірі 5 тис. доларів. «Максим Дондюк вдається до фото як до засобу привернення уваги до актуальних питань, які занадто довго були проігноровані з боку суспільства, влади та ЗМІ», - зазначає оргкомітет конкурсу.
 
 
Максим Дондюк - не єдиний фотограф, чиї роботи про Україну завоювали прихильність журі Healthy World Photo Competition. Відомий фотограф Брент Стертон отримав заохочувальну премію за висвітлення теми ВІЛ-інфікованих.  
 
 
 
«Серія Стертона щодо боротьби з ВІЛ/СНІД в Україні привертає увагу
до країни з найвищим рівнем захворюваності у Європі»
 
 
 
Решту лаврів Healthy World Photo Competition розподілили між собою фотографи, які присвятили свої роботи глобальним хворобам світу. 
 
 
 
 
 
  
У категорії «Найкращий світовий знімок на тему здоров'я» переміг Бен Депп (Ben Depp), яий зафіксував хворого на холеру П'єра Берлізара під час перебування в одній із лікарень Гаїті.
 
 

 
У Фозана Еджази (Fauzan Ijazah) - заохочувальна премія за світлину на тему охорони здоров'я. Індонезійський фотограф зафіксував, як мешканців пакистанського селища навчають правильно мити руки. 
 
 
 

Знайома киянам за виставкою в Mironova Gallery Амі Вітале і Лорен Малкані були відзначені за найкращу мультимедійну роботу. Вони розповіли світові про позитивні миті життя у Сьєрра-Леоне, що має одні з найвищих показників материнської смертності в світі. В 2009-му році, за статистикою, під час вагітності тут померла кожна восьма жінка.
  
 
Провідна ідея BD - при допомозі фотографії донести факти та історії про широкий спектр захворювань, у боротьбі з якими значну роль відіграють люди, препарати та ініціативи. Роботи переможців в рамках спільної експозиції демонструються в усьому світі. 
 
 
До складу журі цьогорічного конкурсу увійшли візуальний редактор Washington Post Девід Гріффін, який раніше займав аналогічну позицію в National Geographic; фоторедактор Sunday Times (Великобританія) Джон Джонс, фоторедактор D2 Magazine Лара Матсен (Laara Matsen), начальник фотовідділу TIME Magazine Кіра Поллак та директор Redux Pictures Марсель Саба.
 
 

Це вже не перша перемога Максима Дондюка у міжнародному фотоконкурсі. Раніше документаліст  із серією робіт про епідемію туберкульозу в Україні здобув гран-прі національної премії РФ «Лучший фотограф». Він став фіналістом премії Photo Evidence Book Award 2012. У лютому цього року документаліст завоював «Премію досконалості» Picture of the Year International (POYi).Також мультимедійний проект Дондюка пройшов відбір до участі у 3-муLumix Festival for Young Photojournalism у Німеччині.

 

Документаліст також переміг на 5-му Міжнародному фестивалі фотожурналістики «Вильнюсский фотографический круг-2011». Мультимедійний проект Дондюка здобув перше місце на «Чернігівфотофесті-2011». Роботи документаліста были відзначені журі конкурсуYonhap International Press Photo Awards (Південна Корея). Також Дондюк став фіналістом Pikto International Competition (Канада).

   
 
«Детектор медіа»
Фото - http://www.bd.com
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5354
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду