Розтлумачити статтю про перешкоджання журналістській діяльності може Конституційний суд – Мін’юст

17 Травня 2012
9002
17 Травня 2012
17:04

Розтлумачити статтю про перешкоджання журналістській діяльності може Конституційний суд – Мін’юст

9002
Відповідь Мін’юсту Комітету з питань свободи слова та інформації
Розтлумачити статтю про перешкоджання журналістській діяльності може Конституційний суд – Мін’юст

Міністерство юстиції не має повноважень щодо надання офіційного тлумачення положень Конституції і законів, це має робити Конституційний суд. Таку відповідь надіслав Мін'юст парламентському Комітету з питань свободи слова та інформації на прохання розтлумачити ст. 171 Кримінального кодексу України про перешкоджання журналістській діяльності.

 

Водночас Мін'юст поінформував, що при застосуванні понять «законна професійна діяльність», «перешкоджання професійній діяльності журналістів» слід керуватися положеннями Закону «Про інформацію», згідно з частиною другою ст. 24 якого забороняються втручання у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом поширюваної інформації, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації, замовчування суспільно необхідної інформації, накладення заборони на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб або поширення інформації про них, заборони критикувати суб'єкти владних повноважень, крім випадків, встановлених законом, договором між засновникам (власником) і трудовим колективом, редакційним статутом.

 

«Статтею 25 Закону визначено гарантії діяльності засобів масової інформації та журналістів, зокрема, щодо права безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством, не розкривати джерела інформації, крім випадків, коли його зобов'язано до цього рішенням суду», - йдеться у листі Мін'юсту.

 

Стосовно ж розкриття змісту таких категорій, як «фізичний вплив на журналіста» та «психологічний вплив на журналіста», Мін'юст зауважує, що вони у диспозиціях ст. 171 ККУ не використовуються.

 

Повністю лист Мін'юсту можна прочитати тут.

 

Раніше Мін'юст не зміг пояснити, чи може журналіст користуватися прихованою камерою.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9002
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду