Article 19 закликала українські ЗМІ оприлюднити інформацію про їхніх власників

12 Вересня 2011
6501
12 Вересня 2011
15:13

Article 19 закликала українські ЗМІ оприлюднити інформацію про їхніх власників

6501
Article 19 закликала українські ЗМІ оприлюднити інформацію про їхніх власників

Міжнародна правозахисна організація Article 19 закликала українські ЗМІ оприлюднити інформацію про їхніх власників. Відповідна заява організації розміщена на її сайті.

 

За результатами дослідження «Прозорість медіавласності офшорних компаній в Україні: проблеми та рішення» організація закликала всі ЗМІ та інформаційні агентства щорічно оприлюднювати інформацію про своїх власників.

 

Article 19 бачить два джерела недостатньої прозорості українських ЗМІ. По-перше, компанії - власники медіа не зобов'язані надавати інформацію про свого власника - фізичну особу. По-друге, більшість вітчизняних ЗМІ належать компаніям, зареєстрованим в офшорних зонах, в основному на Кіпрі.

 

Відзначається, що внаслідок цього українці не знають, хто фактично володіє медіа-компаніями, що, в свою чергу, не дозволяє їм сформувати думку з приводу інформації, яку ці ЗМІ поширюють.

 

«Без відкритості медіавласності неможливо буде зробити кроки для вирішення питання про надмірну концентрацію ЗМІ та сформувати думку про цінність інформації, поширюваної в ЗМІ», - сказала виконавчий директор організації Агнесс Калламард.

 

Крім того, в повідомленні наголошується, що всі офшорні компанії, які бажають створити або придбати ЗМІ, повинні нести відповідальність за надання відповідному національному органу сертифіката про їхніх власників, виданих органом реєстрації компанії в офшорній зоні.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6501
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Сергій
4880 дн. тому
Ну, Америку вони цим нікому не відкрили. Ніхто нічого оприлюднювати і надалі не буде. Що далі робити?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду