Нацраду закликають оприлюднювати мотивувальну частину рішень

9 Серпня 2011
0
12481
9 Серпня 2011
13:44

Нацраду закликають оприлюднювати мотивувальну частину рішень

0
12481
Нацраду закликають оприлюднювати мотивувальну частину рішень

Міжнародна громадська організація «Європейська медіа платформа» закликає членів Нацради забезпечити прозорість та підзвітність конкурсу на отримання ліцензій на вільні канали мовлення багатоканальних телемереж.

 

Відповідного відкритого листа організація розіслала сьогодні, 9 серпня.

 

Для забезпечення прозорості і підзвітності цифрового конкурсу вона пропонує Нацраді, зокрема, оприлюднювати мотивувальну частину рішень. «В умовах непрозорого та непідконтрольного ухвалення рішень значно зростають шанси забезпечення інтересів окремих представників суспільства на противагу самому суспільству. Відсутність доступу до мотивувальної частини рішень Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення „створює поле для звинувачень Національної Ради в упередженості, суб'єктивізмі та непрозорості"», - зазначається у повідомленні.

 

Як пояснила «Детектор медіа» директор організації, член Громадської ради при Нацраді Оксана Приходько, наявність опублікованої мотивувальної частини у відкритому доступі (наприклад, на сайті регулятора) дала б можливість обґрунтовано оскаржувати рішення у суді. «Вони кажуть, що мотивувальна частина є, але де саме - невідомо. На вимогу суду вони іноді її дають, але було б краще, якби вона була на сайті», - зауважила пані Приходько.

 

За її словами, ідею підтримують і інші члени громадської ради, але вони не стали збирати підписи, натомість організація звертається до всіх, хто бажає підтримати звернення, із закликом солідаризуватися.

 

 

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

міжнародної громадської організації „Європейська Медіа Платформа"

до Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення

щодо забезпечення прозорості

конкурсу на місця в цифрових мультиплексах

 

           Шановний Володимире Анатолійовичу!

Шановні Оксано Анатоліївно, Ларисо Михайлівно, Євгене Валерійовичу, Оксано Миколаївно, Ірино Володимирівно, Миколо Всеволодовичу!

Міжнародна громадська організація „Європейська Медіа Платформа" звертається до вас із закликом забезпечити прозорість та підзвітність конкурсу на отримання ліцензій на мовлення на вільних каналах мовлення багатоканальних телемереж.

За стандартами Ради Європи (в якій саме зараз головує Україна) та ОБСЄ (в якій Україна буде головувати в 2013 році), впровадження цифрового мовлення має відбуватись за умови „забезпечення суспільного інтересу в цифровому середовищі" (1) та „укріплення свободи вираження, свободи медіа та права на доступ до інформації" (2). Відповідність цим стандартам вимагає серйозної роботи по удосконаленню українського законодавства, оптимізації регуляторної діяльності державних органів, оздоровленню медійного бізнес середовища, підвищенню медійної культури населення. Ця робота потребує чимало часу, зусиль, а головне - політичної волі керівництва держави та свідомої позиції громадянського суспільства. Однак в умовах непрозорого та непідконтрольного ухвалення рішень значно зростають шанси забезпечення інтересів окремих представників суспільства на противагу самому суспільству.

Відсутність доступу до мотивувальної частини рішень Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення  „створює поле для звинувачень Національної Ради в упередженості, суб'єктивізмі та непрозорості" (3), на що у своєму рішенні від 16.07.2011 року вказує Громадська рада при Національній Раді України з питань телебачення та радіомовлення.

Проведення найближчого конкурсу на отримання ліцензій на мовлення на вільних каналах мовлення багатоканальних телемереж за умов своєчасного оприлюднення мотивувальної частини рішення на власному сайті Національної Ради стане дуже переконливим доказом прагнення незалежного національного регулятора до інтеграції України в демократичне європейське інформаційне суспільство.

 

З повагою,

директор мНУО „Європейська Медіа Платформа",

член Громадської Ради при Національній Раді України з питань телебачення та радіомовлення

Оксана Приходько

9 серпня 2011 року

 

(1) Recommendation Rec(2003)9 of the Committee of Ministers to member states on measures to promote the democratic and social contribution of digital broadcasting (Adopted by the Committee of Ministers on 28 May 2003 at the 840th meeting of the Ministers' Deputies)

(2) «Путівник з питань переходу на цифрове телерадіомовлення», ОБСЄ

(3) РІШЕННЯ № (17) Громадської Ради при Національній Раді України з питань телебачення та радіомовлення

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
12481
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду