Нацрада погодила проект плану, який не прискорить впровадження «цифри»
Національна рада на засіданні 3 вересня погодила проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з виконання у 2010-2011 роках Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення».
Документ надісланий на погодження Нацраді повторно, після попереднього узгодження на спільній міжвідомчій нараді представників державних органів, що відбулася 21 липня у Державній адміністрації зв'язку.
Після того, як Нацрада проголосувала за погодження проект плану, перший заступник голови Нацради Оксана Головатенко запропонувала послухати зауваження та пропозиції генерального директора НВП «Квант-ефір» Івана Омелянюка - фахівця з цифрового телебачення.
Пан Омелянюк розкритикував документ, який, на його думку, нічого не дасть для прискорення впровадження цифрового телебачення. Він запропонував додати до нього такі пункти:
- розробити поетапний план вимкнення аналогового сигналу, і зробити відповідальним Український державний центр радіочастот або Національну раду;
- доручити Українському державному центру радіочастот видати частотні присвоєння для мультиплексів МХ-2 і МХ-3, щоб Національна рада визначила провайдерів, і мультиплекси почали роботу.
Окрім цього, Іван Омелянюк запропонував виключити пункт про проведення натурних тестових випробувань, які вже проводилися у 2007 і 2008 роках, були виділені 9 млн гривень. «Зараз уже іде синхронне мовлення в Києва, Житомирській і Одеській областях. Які натурні випробування? Краще пустити ці кошти на реальне мовлення», - додав він.
«Якщо цей план буде затверджено, то нічого не буде зроблено. Все перенесеться на наступний рік», - резюмував експерт.
Начальник управління науково-технічного і частотного розвитку Нацради Тамара Мироненко зауважила, що в проекті вже містився план поетапного вимкнення аналогового мовлення, відповідальним за який була Національна рада. Але юристи Кабміну виключили всі заходи, де Національна рада є першим виконавцем, тому що уряд не може давати доручення напряму Нацраді, і регулятору запропонували всі ініціативи виносити на розгляд Міжвідомчої координаційної ради при Кабінеті Міністрів.
Члени Національної ради попросили Івана Омелянюка сформулювати його пропозиції письмово. «З усіма пропозиціями ми будемо виходити на Міжвідомчу координаційну раду», - пообіцяла Оксана Головатенко.
«Детектор медіа»