Журналіста Одеської ОДТРК, який показав чиновника, що переплутав Мирного з Шевченком, хочуть перевести у звукорежисери
За рішенням керівництва Одеської ОДТРК журналісту Богдану Осінському, який відомий завдяки репортажу, де чиновник приписав авторство роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Тарасові Шевченку, запропонували перейти на посаду звукорежисера.
Про це «Детектор медіа» дізналася від самого кореспондента. За його словами, у жовтні у компанії заплановано реорганізацію, згідно з якою усіх журналістів (коментаторів) буде переведено на посади редакторів. У цьому переліку зазначено понад десять осіб, серед яких і Богдан Осінський. Однак, на відміну від решти колег, йому єдиному запропонували посаду звукорежисера.
«Розмови про ці кадрові зміни у компанії велися давно, - розповідає пан Осінський. - А минулого тижня нас почали викликати по одному та по двоє представники адміністрації. Вони проводили нас в кабінет і пропонували підписати наказ, де йшлося про те, що ми ознайомлені з тим, що нинішня ставка коментатора скасовується, проводиться реорганізація, і замість неї вводиться ставка редактора, а функції лишаються ті ж самі».
Під час зустрічі з керівництвом журналіст поцікавився, чому ставки редактора не вистачило саме йому. «Мені відповіли, що от зараз у нас у відпустці наш директор радіо Володимир Невмитий, показали документ, підписаний ним, і сказали, що саме він рекомендував перевести мене у звукорежисери».
Сам журналіст пов`язує таке рішення з репортажем про чиновника, який сплутав Панаса Мирного з Тарасом Шевченком. «Я вважаю, це рішення прийняли, щоб позбутися мене. Я, звичайно, можу працювати звукорежисером і володію всіма необхідними для цього навичками. Але, по-перше, йдеться про меншу зарплату, а по-друге, це зовсім не журналістська робота. Зручніше, щоб замість маячити перед чиновниками, я займався аудіомонтажем і не ставив незручних запитань», - сказав пан Осінський
Як повідомляла ТК, після виходу згаданого вище матеріалу в ефір (9 березня 2010 року) керівництво телерадіокомпанії винесло його автору догану, а решту журналістів та редакторів зобов'язали подати пояснювальні записки щодо того, яким чином сюжет потрапив у випуск новин. Для застосування санкцій двічі проводили засідання Цехового профкому радіо, який відхилив подання адміністрації про винесення догани Осінському.
Пояснити рішення компанії ТК попросила заступника генерального директора Одеської ОДТРК Володимира Невмитого. Відповідаючи на запитання кореспондентки, він зазначив, що кадрові зміни відбуватимуться у рамках рішення Держкомтелерадіо щодо обласних телерадіокомпаній і подробиці обіцяв розповісти пізніше, оскільки нині перебуває у відпустці та не володіє повним обсягом інформації.
Аналогічні питання ТК поставила генеральному директору телекомпанії Оксані Матюх, яка пообіцяла надіслати коментарі на електронну адресу редакції.
У коментарях ТК заступник голови Держкомтелерадіо Дмитро Кравченко уточнив, що 22 квітня 2010 було прийнято рішення колегії Держкомтелерадіо про оптимізацію штатних колективів ОДТРК. «Керуючись ним, менеджмент може запроваджувати необхідні для покращення роботи кадрові зміни на власний розсуд», - сказав пан Кравченко.
ТК інформуватиме читачів щодо подальшого перебігу подій.
«Детектор медіа»