«Мелодія для шарманки» Кіри Муратової отримала «Ніку» як найкращий фільм СНД і Балтії

1 Квітня 2010
24844
1 Квітня 2010
11:30

«Мелодія для шарманки» Кіри Муратової отримала «Ніку» як найкращий фільм СНД і Балтії

24844
«Мелодія для шарманки» Кіри Муратової отримала «Ніку» як найкращий фільм СНД і Балтії

31 березня в Московському державному академічному театрі оперети відбулася урочиста церемонія вручення XXIII Національної кінематографічної премії «Ніка».

 

Найкращим фільмом країн СНД і Балтії стала картина режисера Кіри Муратової «Мелодія для шарманки» (Україна), раніше відзначена трьома призами на 31 Московському міжнародному кінофестивалі та гран-прі на «Кіношоку». Крім українського фільму, за перемогу в цій номінації боролися «40-ві двері» Ельчин Мусаоглу (Азербайджан), «Інший берег» Георгія Овашвілі (Грузія-Казахстан), «Вирва» Лукшаса Гітіса (Литва) і «Родина» Марата Сарулу (Казахстан-Росія-Німеччина-Франція).

 

Фільми Кіри Муратової раніше неодноразово відзначалися «Нікою»: картина «Два в одному» стала найкращим фільмом країн СНД і Балтії 2006 року, а «Захоплення» й «Астенічний синдром» були названі найкращими ігровими фільмами 1994 і 1990 років відповідно. Крім того, за «Астенічний синдром» Кіра Муратова була удостоєна «Ніки» за режисуру.

 

Найбільше призів отримав фільм «Півтори кімнати, або сентиментальна мандрівка на Батьківщину» Андрія Хржановського, який був представлений у п'яти номінаціях й переміг у трьох.

 

Лауреати «Ніки - 2009»:

Найкращий фільм року - «Півтори кімнати, або сентиментальна мандрівка на Батьківщину» Андрія Хржановського

 

Найкраща режисерська робота - Андрій Хржановський («Півтори кімнати, або сентиментальна мандрівка на Батьківщину»)

 

Найкраща сценарна робота - Юрій Арабов, Андрій Хржановський («Півтори кімнати, або сентиментальна мандрівка на Батьківщину»)

 

Найкраща жіноча роль - Світлана Крючкова («Поховайте мене за плінтусом»)

 

Найкраща жіноча роль другого плану - Марія Шукшина («Поховайте мене за плінтусом»)

 

Найкраща чоловіча роль - Олег Янковський («Цар», «Анна Кареніна») і Володимир Ільїн («Палата №6»)

 

Найкраща чоловіча роль другого плану - Максим Суханов («Людина, яка знала все»), Роман Мадянов («Петя дорогою до царства небесного») і Сергій Дрейден («Божевільна допомога»)

 

Найкращий анімаційний фільм - «Очумелов» Олексія Дьоміна

 

Найкращий неігровий фільм - «Рерберг і Тарковський. Зворотний бік Сталкера» Ігоря Майбороди

 

Найкращий фільм країн СНД і Балтії - «Мелодія для шарманки» Кіри Муратової (Україна)

 

Відкриття року - Павло Бардін (режисер фільму «Росія 88»)

 

Спеціальний приз «За честь і гідність» - Людмила Гурченко

 

Спеціальний приз «За видатний внесок у російський кінематограф» - Юрій Норштейн (автор «Їжака в тумані»)

 

Спеціальний приз «За внесок у телевізійне мистецтво» - «Підрядковий переклад» Олега Дормана

 

Нагадаємо, що найкращим фільмом СНД і Балтії у 2008 році став також український фільм - «Райські птахи» Романа Балаяна.

 

Церемонія вручення кінопремії почалася з хвилини мовчання в пам'ять про загиблих під час вибухів у московському метро і дагестанському Кизлярі.

 

Національна премія Російської академії кінематографічних мистецтв «Ніка» була запроваджена в 1987 році Секретаріатом Спілки кінематографістів СРСР. З початку 1990-х років переможці визначаються шляхом таємного голосування членів Академії кінематографічних мистецтв, до якої входять представники всіх кінематографічних спеціальностей, делеговані регіональними відділеннями Спілки кінематографістів Росії. Крім традиційних 15 номінацій, статуетки «Ніки» вручаються в категоріях «Честь і гідність», «Відкриття року», «За внесок у кінематографічні науки, критику й освіту», а також «За творчі досягнення в мистецтві телевізійного кінематографу».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
24844
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду