У російських кабельників перевірять ліцензії на трансляцію іноземних каналів
Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) починає перевірку російських кабельних операторів щодо наявності в них ліцензій на трансляцію зарубіжних каналів. Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на газету «КоммерсантЪ».
Як уточнюють «Ведомости», відповідне доручення територіальним управлінням відомства виклав у листі від 24 вересня заступник голови Роскомнагляду Олександр Катулевський. Стосовно тих компаній, у діяльності яких виявлять порушення, будуть вжиті санкції.
Коментуючи розпорядження, голова Роскомнагляду Сергій Ситников нагадав, що «відносини між каналами і операторами будуються за нелегальними схемами», і насамперед це стосується іноземних мовників. Російський закон про ЗМІ дозволяє операторам мати не більше двох мовних ліцензій; у реальності число трансльованих ними каналів може перебільшувати сотню.
У травні 2009 року Ситников уже попереджав, що його відомство готує перевірку мовлення зарубіжних телеканалів на території Росії. Тоді ж він заявив, що від іноземних компаній вимагатимуть створювати в Росії філіали чи представництва, які повинні будуть зареєструватися як ЗМІ і отримати ліцензії на мовлення. Однак закон про ЗМІ забороняє іноземним мовникам створення дочірніх компаній на території Росії. Згідно із законом, засновником ЗМІ не може бути ані зарубіжна компанія, ані російська юридична особа, іноземна частка в якій становить не менше 50%.
Нині офіційний дозвіл на роботу в Росії мають лише два зарубіжних мовника - «Бі-бі-сі» та Euronews, пише «КоммерсантЪ». За інформацією «Відомостей», переговори з Роскомнаглядом з приводу легалізації мовлення почала компанія Discovery Enterprises International.
Проблему може розв'язати законопроект, розроблений спільно Асоціацією кабельного телебачення Росії і Мінкомзв'язку. Документ, який має бути внесений до Держдуми до кінця 2009 року, знімає обмеження на кількість ліцензій на одного оператора.
«Детектор медіа»