Комітет з питань свободи слова підтримав законопроекти про cуспільне мовлення та про ліцензійний збір для ТРО

21 Травня 2009
1617
21 Травня 2009
07:36

Комітет з питань свободи слова підтримав законопроекти про cуспільне мовлення та про ліцензійний збір для ТРО

1617
Комітет з питань свободи слова підтримав законопроекти про cуспільне мовлення та про ліцензійний збір для ТРО

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформації переніс розгляд питання звіту Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за 2008 рік на червень. Таке рішення члени комітету прийняли на засіданні 20 травня 2009 року, на яке було запрошено членів Нацради. Після спільного обговорення було вирішено незалежно від того, чи буде протягом місяця обрано голову Нацради, сам звіт заслухати 1 липня 2009 року. На думку екс-голови Нацради Віталія Шевченка, відтягування розгляду звіту є дезорганізуючим моментом.

 

Члени парламентського комітету розглянули два законопроекти - «Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про систему cуспільного телебачення і радіомовлення України"», внесений Андрієм Шевченком (№4198) та «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"», внесений Володимиром Ландіком (№4480) щодо зменшення впливу світової економічної кризи на діяльність електронних засобів масової інформації в Україні.

 

У прикінцевих положеннях другого законопроекту на пропозицію заступника голови Держтелерадіо Олександра Курдiновича було змінено термін набуття законом сили. Депутати вирішили, що Кабінет Міністрів України має у місячний (не тримісячний) термін з дня набуття законом чинності привести свої нормативно-правові акти у відповідність до нього. Комітет рекомендував Верховній Раді за результатами в першому читанні прийняти ці законопроекти за основу.

 

Також комітет з питань свободи слова рекомендував парламенту прийняти постанову «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2009 року» (проект подано народними депутатами Миколою Томенком, Оленою Кондратюк, Миколою Баграєвим та ін.). Згідно з цією постановою, Кабмін має вжити заходів щодо припинення перевірок відповідними службами органів виконавчої влади і державними установами ЗМІ на період проведення передвиборної кампанії з виборів Президента України.

 

Члени комітету вирішили до Дня журналіста нагородити грамотою Верховної Ради України директора ТОВ «ТРК "НІС-ТВ"» Віталія Мехеду та директора Коледжу преси та телебачення, генерального продюсера ТК «ТАК-TV» Гліба Головченка (м. Миколаїв).

 

Депутати зняли з розгляду два питання, передбачених порядком денним: проекти постанов Верховної Ради про припинення повноважень членів Нацради Віктора Понеділка й Тетяни Лебедєвої.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1617
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду