Ігор Курус: Проблеми, які гальмували розвиток цифрової телемережі, вирішено
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення готова повернутися до питання про призначення провайдерів цифрових мультиплексів. Про це заявив Ігор Курус, перший заступник голови Нацради.
«Я буду старатися, щоб на наступному тижні Нацрада ще раз розглянула питання про прийняття заявок та призначення провайдерів цифрових мультиплексів», - сказав він.
Відповідаючи на запитання, чи йдеться про те, щоб повернутися до розгляду вже поданих заявок, чи очікується подання заяв від нових претендентів, Ігор Курус відповів: «Ми порадимося з членами Нацради, як краще це зробити, щоб залучити максимальну кількість охочих – можливо, нові охочі з’явилися або з’являться, можливо, ті компанії, які раніше претендували, з урахуванням кризи змінили свої плани».
Як повідомляла «ТК», на засіданні 26 листопада розглянула заяви претендентів на провайдерство цифрових мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 та МХ-6. Проте переможця було визначено лише в МХ-6 (мобільне мовлення). Щодо решти мультиплексів, у яких мовлення здійснюватиметься в стандарті DVB-T (наземне цифрове мовлення), результативного голосування не відбулося. Тоді основним аргументом регуляторного органу був такий: ті технічні проблеми, з якими стикнулася компанія УЦТМ при розгортанні мультиплексу МХ-4, досі не вирішено.
На запитання «ТК», чи вдалося зараз вирішити ці проблеми, щоб знову повернутися до питання провайдерів цифрових мультиплексів, пан Курус відповів ствердно.
«Ми отримали від УДЦР порцію так званих «виділень». До того ж, зв’язківці кажуть, що вони на порозі завершення міжнародної координації, а це розв’яже саме ті технічні проблеми, з якими стикнулася УЦТМ. Оскільки ми маємо виділення по шести зонах по всіх практично мультиплексах, то, вочевидь, Нацрада не має права затримувати цей проект», - наголосив перший заступник голови Нацради.
Нагадаємо, що на надання послуг провайдера для мовлення в стандарті DVB-T претендували «ММЦ-СТБ», «Гамма-Консалтинг», «УЦТМ», «Ера-продакшн», ТОВ «Пантонія», ТОВ ТРК «Етер», ТОВ ТРК «Мобільний канал» (усі – Київ); а також регіональні компанії - ТОВ «Телемережі України», Луцьк, і ТОВ ТРК «Академ TV», Суми.
Як заявив голова Нацради Віталій Шевченко, на наступному тижні регуляторний орган має намір провести два засідання – 23 та 24 грудня, які стануть останніми цього року.
24 грудня Нацрада проведе конкурс на телерадіочастоти, офіційно оголошений 15 жовтня. На конкурс виставлено частоти, які залишилися після попереднього конкурсу і перейшли до резерву Нацради. Також Український центр радіочастот (УДЦР) надіслав висновки щодо можливості користування щойно прорахованими каналами мовлення.
У цілому мовникам буде запропоновано 2 телечастоти - 3 години на добу на 51 телеканалі у Рівному та 6 годин (00.00 - 06.00) на 10-му телеканалі у Конотопі Сумської області - та близько 170 радіочастот.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
3
234
5878 дн. тому
А тяжело сейчас сос взятками наверное. Кризис!
5878 дн. тому
прости Телекритика!!!! Перепутал со статьей "Пропала постанова, або Казка про цифрову рибку", там все на месте. еще раз извините за наезд :-(
Участник
5879 дн. тому
Проблема по которой был отложен конкурс не имела отношения к Украинской цифровой телесети. Причина в том , что на тот момент не было четких кулуарных договоренностей. Детализация практически не заняла времени, надеемся в дальнейшем будет слаженная работа.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ