Мін'юст виніс на громадське обговорення нову редакцію Закону «Про інформацію»

19 Листопада 2008
10079
19 Листопада 2008
14:20

Мін'юст виніс на громадське обговорення нову редакцію Закону «Про інформацію»

10079
Мін'юст виніс на громадське обговорення нову редакцію Закону «Про інформацію»
Міністерство юстиції виносить на громадське обговорення проект нової редакції Закону «Про інформацію». Відповідний законопроект виставлено на сайті Мін’юсту в рубриці «Обговорюємо законопроекти».
 
Проект розроблено Міністерством юстиції на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 990-р «Про схвалення Концепції проекту Закону України «Про доступ до інформації».
 
За словами Міністра юстиції Миколи Оніщука, зараз правове регулювання даного питання не достатнім чином забезпечує реалізацію конституційного права на доступ до інформації. Крім того, створення належних правових умов для реалізації права доступу до інформації є обов’язком та зобов’язанням України, що випливають з її членства в Раді Європи
 
Майбутній закон має визначити межі та способи реалізації конституційного права на доступ до інформації, у тому числі, до засекречених документів, якщо вони були закриті для загального доступу з порушенням законодавства. Закон також встановлює державні гарантії цього права.
 
Так, окрему увагу у проекті Закону приділено механізму оприлюднення інформації суб’єктами владних повноважень. Законопроектом передбачається покращити регулювання суспільних відносин, пов’язаних із наданням інформації за запитами.
 
Крім того, закон має визначити порядок оприлюднення інформації; урегулювати питання щодо відповідальності за порушення законодавства про доступ до інформації; визначити підстави звільнення від відповідальності за поширення суспільно значимої інформації тощо.
 
Передбачається, що результативність реалізації вказаного законопроекту здійснюватиме центральний орган виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сферах. Для відстеження результативності акту планується використовувати статистичні дані щодо кількості звернень до суду та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо порушень права на доступ до інформації, а також дані соціологічних досліджень. Зокрема, передбачається проведення базового відстеження - до дня набрання чинності законом, повторного - через рік з дня набрання законом чинності, та періодичного - раз на кожні три роки.
 
Зауваження та пропозиції до проекту закону прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань протягом місяця з дня оприлюднення на адресу: м. Київ, пров. Рильський, 10, Міністерство юстиції, Департамент соціального, трудового та гуманітарного законодавства. Адреса електронної пошти: krasnostup@minjust.gov.ua.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10079
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ярик
5876 дн. тому
Читав проект. Гарбу поставили попереду коняки. А де ж головне - справжня свобода преси, її роздержавлення? Які результати від попереднього проекту, який мін"юстівці вже афішували? В корзині? Треба з нього починати, щоб з нас у Європі не сміялися. А як ви думаєте, панове журналісти?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду