В Україні стартував міжнародний «Слов’янський канал»
12 вересня почав супутникове цілодобове мовлення інформаційно-пізнавальний міжнародний «Слов’янський канал».
Генеральний директор і автор проекту Валерія Іваненко розповіла «Телекритиці», що проекту вже 18 років. «Славянский канал был создан впервые в 1993 году, в 1994–м он вышел в эфир при поддержке концерна РРТ. Это было первое спутниковое вещание непосредственно с территории Советского Союза. Мы выходили в эфир в течение полугода ежедневно в прайм-тайм по 9 часов. Но мы, наверное, начали вещать рановато, как раз распался Советский Союз. Потом к нам поступали различные предложения, но мы отказались от финансирования зарубежными компаниями. Поднимать канал с территории России нам казалось нелогичным, потому что Россия в сознании многих людей несколько одиозная страна. Славянский канал сразу бы стали обвинять в панславизме. А Украина – родина проекта, это древняя столица славянских государств. Тогда мы приняли для себя решение, что будем поднимать канал только с территории Украины». До ідеї міжнародного слов’янського каналу Валерія повернулася разом зі своїм чоловіком (нині покійним) Володимиром Іваненком два роки тому. Власником каналу і поки що єдиним інвестором каналу є Валерія Іваненко.
За словами генерального директора, коли канал вперше вийшов в ефір, його дивилися 550 млн. глядачів у 44 країнах. Першим містом, де канал з’явився у кабельних мережах, була Хайфа (Ізраїль). На думку пані Іваненко, головна проблема була у мові мовлення. Ще у 1995 році автори проекту декларували, що канал вестиме мовлення не тільки слов’янскими, а й англійською, французькою, іспанською, арабською та китайською мовами. Нині канал виходить трьома мовами: українською, англійською та російською.
«Наш канал - не украинский, а международный проект, который поднимается с территории Украины, – стверджує Валерія Іваненко. – Мы не конкурируем ни с одним региональным или всеукраинским каналом, потому что у нас абсолютно разные задачи. Наша задача – представить всему миру славянский мир. Ведь до сих пор нет ни одного славянского канала – при том, что есть 300-миллионное славянство. Мы гораздо меньше знаем, что происходит в Словении, Герцеговине, Польше, чем в США».
Зараз в ефірі каналу цілодобово транслюються документальні фільми про слов’янські країни, інколи мовою оригіналу (чеською, словенською, словацькою та ін.).
У планах засновників – створити інформаційне мовлення, мати корпункти у кожній слов’янській країні, які будуть готувати сюжети для щогодинних коротких випусків новин.
«Мы очень благодарны за поддержку посольствам славянских стран, – зазначила Валерія Іваненко. – Мы сотрудничаем с отечественными и зарубежными продакшн-студиями». Редакція міжнародного «Слов’янського каналу» розташована в Києві. Команда каналу невелика (12 осіб), але, за словами генерального директора, «очень мощная».
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
6
Skept
5905 дн. тому
Боюсь, что кроме политических разборок они ничего не видят и не слышат, а а жаль.
профессор
5905 дн. тому
Замечательная идея, и не удивительно, что её поддерживают Посольства всех славянских стран. А как, интересно, руководители Украины это приняли? Они хоть поняли какой бесценный подарок получили?
Славянка
5906 дн. тому
Жалко у меня нет спутникового :) А идея отличная :)
ксюха
5906 дн. тому
cправді, чудова ідея. я б подивилась)
Х.
5906 дн. тому
Славянский канал - замечательная идея, надеемся увидеть его в кабельных сетях Украины. Действительно, мы почти не знаем о том, что происходит во многих славянских странах. Только хотелось бы видеть на канале что-то кроме документальных фильмов на языке оригинала)
мммдааа
5907 дн. тому
Хайфа - старинный словянский городишко
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ