Донецька облрада звертається до Яценюка з проханням ліквідувати Нацраду

24 Липня 2008
13
15304
24 Липня 2008
19:53

Донецька облрада звертається до Яценюка з проханням ліквідувати Нацраду

13
15304
Донецька облрада звертається до Яценюка з проханням ліквідувати Нацраду
Депутати Донецької обласної ради прийняли звернення до голови Верховної Ради Арсенія Яценюка й керівників фракцій у парламенті із проханням розглянути можливість ліквідації Національної ради з телебачення й радіомовлення, повідомляють «Українські новини».
 
Звернення депутати прийняли в четвер на 17-й сесії. Цю ініціативу депутата обласної ради від фракції Партії регіонів Ігоря Чичасова підтримали всі фракції. «У разі, якщо чиновники Нацради будуть і далі ігнорувати Конституцію й закони України, вважаємо за необхідне вжити радикальних заходів аж до скасування Національної ради з питань телебачення й радіомовлення як такої», - сказано в зверненні.
 
На думку депутатів облради, Нацрада з телебачення й радіомовлення веде боротьбу проти операторів кабельних мереж на Сході. «Проти операторів кабельних мереж, що діють на Сході України, розгорнуті справжні репресії, унеможливлюють їх нормальне функціонування. Останньою краплею стала відмова в продовженні ліцензії донецької ТРК "Надія" нібито через трансляцію неадаптованих для українського глядача російських каналів», - сказано в зверненні. Облрада вважає, що ситуація в інформаційному просторі України й діяльність Національної ради з телебачення й радіомовлення стає фактором, який дестабілізує політичну ситуацію, і несумісна з демократичними принципами в сфері прав і свобод громадян.
 
Нагадаємо, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення є конституційним органом, ліквідація якого можлива лише шляхом внесення змін до Конституції України (як і ліквідація Донецької області, яка згадується у статті 133 Конституції) більш ніж 2/3 складу Верховної Ради України.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13
15304
Коментарі
13
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Мариуполь
6133 дн. тому
Нацрада уже третий состав представляет собой враждебный медиабизнесу инструмент националистической власти Украины. Тормоз прогресса, тормоз демократии, сплошная коррупция и наци-цензура. Лицензии на вещание могут выдавать те ведомства, которые имеют непосредственное отношение к оговариваемой области, - минсвязи например, или частотнадзор, они же и контролировать всё это должны. Что касается содержания вещания, это тоже может рассматриваться госком тв и радио, функции которого эти взаточники из Нацсовета себе приписали. Зачем этот орган вообще Кучма создал? Иметь подвластное тв и радио? Наплодили пустых мест, они и существуют только ради своего кармана и услужения власти.
vm
6135 дн. тому
НОДу Да, это 106-я школа. она постепенно стала русской, так как родители перестали туда записывать детей. При этом никто никого не пугал, не отгонял, не заставлял. Рядом со школой большой шахтерский поселок, где жили люди совершенно разных национальностей, никогда и никого не обижавшие по причине другой национальности. Борщ, вареники, плов, шурпу и чебуреки все ели вместе. В школах от украинского как правило освобождались по инициативе родителей старшекласники из семей, которые недавно переехали на украину и не успеют в полном объеме освоить программу по украинскому языку. А оценка по языку и литературе шла обязательно в аттестат. Все очень даже прозаично без каких либо хитросплетений и трудностей. Поэтому не стоит наводить тень на плетень.
Сергей
6135 дн. тому
Если немного поразмыслить - идея не так уж и плоха. Свою роль нац рада выполнила. Все частоты распределены, лицензии эфирным вещателям выданы. Зачем содержать дармоедов? А бюджет у них не маленький. Конечно, хочеться поумничать за наши деньги. Я думаю, что с лицензированием провайдеров легко справится одел НКРЗ, а с вещателями - Гос комитет по тв. Молодцы донецкие - дельное предложение
Нод
6135 дн. тому
Коли хтось лише народився в 1971 р. в Донецьку цього року ліквідували останню школу з українською мовою навчання. Русифікатори на 25% підвищили платню російським філологам, а уроки з укрмови дозволили дітям, які перейшли з рос. шкіл не відвідувати. Тому покління народжене в 70-80-х найбільш зрусифіковане. Це була державна політика. Тому зворотній процес також має бути стимульований державою.
Луганск
6135 дн. тому
Зачем дармоедов из Нацрады ликвидировать? Выдатьим всем кайло в руки и в шахту,пусть там отрабатывают свои грехи перед народом.
vm
6135 дн. тому
Soundmanfm У вас что то с памятью, или не жили на Украине. В русских школах украинский язык преподавался со второго класса в одинаковом объеме с русским. В украинских наоборот, русский начинали учить во втором классе. Учебники в украинских школах были полностью эквивалентны русскоязычным, так что какого либо притеснения школьники украинских школ не имели.По поводу престижности - все модные школы с углубленным изучением иностранных языков были украинскими ( это такая себе практика украинский в нагрузку). Так что власть не в чем обвинять. Да, дрыном в украинские , как и в русские школы никто никого не загонял. А бычьем всегда называли неуков и хамов с низким уровнем общей культуры. И украинский язык здесь совершенно ни при чем.Не пишите глупости и откровенную ложь.
Soundmanfm
6135 дн. тому
vm // 24.07.2008 23:55:57 Украинофилу В 1947 году Киев еще лежал в руинах--------- г.Черкассы 1978 год Из всех школ в городе который считался землей Т.Г. Шевченка было аж ТРИ украинских школы...Детей отдавали в русские школы ...потому что было....престижно..В школах язык учили украинский с пятого класса и до девятого.. По сути на нем ни кто толком и не умел говорить из школьников..Тех кто говорил по ураинский называли "быками" либо "бычьем"... Вот вам и "развитие культуры помасковски"... И я уверен что кто то этому потакал...Я выучил украинский язык по сути сам и за ново. Еще аргументов?
6136 дн. тому
Авдруг Ющенка всетаки переклинит и разгонит он нац раду!!!Разгонял же он ГАЙ)))) Хотя конешно в это слабо верится,а жаль это был бы праздник для всех медийщиков страны)
vm
6136 дн. тому
Украинофилу В 1947 году Киев еще лежал в руинах, книги классиков украинской литературы выходили 80 тысячными тиражами с символической ценой. Ни один ответработник ЦК Компартии Украины не мог присупить к работе в аппарате ЦК без свободного владения украинским языком. Вся кинопродукция студии Довженко обязательно имела украиноязычную копию В Киевском университете в 70-е - начале 80-х вполне активно использовался в преподавании украинский язык. Выискиванием буржуазных националистов в вузе активно занимались исключительно нынешние " борцы за мову и свидомисть". Все партийные и советские издания выходили обязательно в украиноязычной ерсии Покупку дефицитной литературы сопровождалась обязательной нагрузкой книг на украинском языке ( имелось явное их перепроизводство) республиканское телевидение и областные телерадиокомитеты вещали исключительно на украинском языке Детскую литературу издательство Веселка издавало 40 -100 тысячными тиражами с символической ценой.Детская книжка 10 коп. , буханка хлеба - 20 коп. Владимир Сосюра - известный советский украинский поэт, лауреат государственной премии имени Т.Шевченко В 20- годы программа ликвидации безграмотности на Украине предполагала прежде всего развитием навыков письма и чтения на украинском языке В 30 е годы ввиду острой нехватки квалифицированных специалистов открыто большое количество высших учебных заведений, в том числе педагогических. Примечательно, что все они на протяжении последних семи лет праздновали свои 60 и 70 летние юбелеи. Что то у вас со знанием истории плохо.
украинофилу
6136 дн. тому
Как же мы ненавидим советы!!!!!!! Я родился в 1971 году. В пять лет начал читать. Моя мама мне не могла купить в книжных магазинах ни одной нормальной книжки на русском языке. Я взрослел, начинал читать серьезные книги, классику. Я нигде не мог купить ни одной классической книги из русской и мировой литературы на русском языке. Все было в украинских переводах. Книги на родном для меня русском языке приходилось не покупать, а доставать, как нечто бесценное. Все книжные магазины были забиты литературой в украинских переводах. Как вы можете это объяснить? Или я в другой стране жил?
Українофіл
6136 дн. тому
24 грудня 1958 р. Верховна Рада СРСР прийняла закон, згідно з яким питання про те, вивчати чи не вивчати рідну мову в національних школах мають вирішувати батьки та самі учні. Останніх настійливо спонукували розв’язувати це питання з погляду так званої практичної доцільності (мовляв, для чого «перевантажувати» себе). 1951 р. Викриття газетою «Правда» — центральним органом ЦК ВКП(б), «націоналістичних ухилів» в українській літературі (вірш В. Сосюри «Любіть Україну», лібретто опери «Богдан Хмельницький» і т.д. ). Студенти Харківського університету відмовилися складати іс*пити російською мовою. Тоді 800 з них було репресовано, а 33 студентів на закритому засіданні суду було засуджено до смертної кари! І РОЗСТРІЛЯНО. 1930—1937 рр. Ліквідовано українські школи, сере*дні спеціальні та вищі навчальні заклади та факультети, закрито газети та видавництва поза межами України - на Кубані, в Сибіру, на Далекому Сході та інших землях, за*селених переважно українцями. 1921—1930 рр. Московські окупанти та промосковські шовіністич*ні сили в Україні чинять шалений опір відродженню української мови та українських культурних традицій, яке пустило глибоке коріння в роки Української національної революції. «Зачем возрождать допетровскую эпоху, зачем гальванизировать украинский язык, который покрылся уже прахом», повчав у Запоріжжі російський письменник Ф. Гладков. «Признання української мови як урядової могло би означати панування української буржуазії та куркульст*ва», - писав голова «українського» уряду X. Раковський. Всякого учителя, проявляющего склонность к украинскому, немедленно устранять. 1911 р. Постанова VII дворянського з'їзду в Москві про російськомовну освіту й неприпустимість вживання інших мов у навчальних закладах Росії. 1910 р. Закриття за наказом уряду Столипіна всіх українських культурних товариств, видавництв, заборона читати лекції українською мовою, створювати будь-які неросійські клуби. 1908 р. Через чотири роки після визнання Російською академією наук української мови таки “мовою” Сенат оголошує україномовну культурну й освітню діяльність шкідливою для імперії. 1905 р. Кабінет міністрів Росії відхилив прохання Київського та Харківського універ
РусофилЪ
6136 дн. тому
Может быть лучше донецкий облсовет разогнать?
vm
6136 дн. тому
Давно пора ее ликвидировать.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду