Журналісти зі Сходу України дізналися, як захищати свої права

11 Жовтня 2005
0
524
11 Жовтня 2005
17:38

Журналісти зі Сходу України дізналися, як захищати свої права

0
524
Журналісти зі Сходу України дізналися, як захищати свої права
Які механізми застосовують медіа-профспілки України, Швеції та Хорватії для захисту журналістських прав, з’ясовували журналісти східних регіонів України на минулому тижні.

3-7 жовтня Незалежна медіа-профспілка України разом з представниками Хорватської та Шведської профспілок журналістів провела одноденні тренінги для журналістів Сум, Харкова, Луганська, Донецька та Краматорська.

Загалом близько 60 журналістів з п’яти міст мали змогу обговорити проблеми, притаманні кожному регіону, щоб зрозуміти єдину річ – тільки об’єднавшись в одну сильну професійну організацію можна диктувати правила гри на медіа-ринку.

Здивування українських журналістів викликало те, що в Хорватії, яка подібна до України за ситуацією у медіа, більше 75% журналістів є членами єдиної профспілки, у капіталістичній Швеції до профспілки входить близько 95% журналістів країни. В Україні, крім Незалежної медіа-профспілки, яка зараз налічує близько 1200 творчих працівників ЗМІ, журналісти входять до Профспілки працівників культури (Федерація профспілок України) та декількох регіональних профспілок, які існують поза будь-якими об’єднаннями.

Попри усі особливості кожного регіону, можна визначити спільні проблеми, які хвилюють працівників ЗМІ зараз, а саме: доступ до офіційної інформації (особливі труднощі виникають при спілкуванні з правоохоронними органами та органами юстиції), зміни до закону „Про вибори народних депутатів України”, процеси роздержавлення та формування суспільного телебачення, нелегальні зарплати.

То ж цілком закономірно, що саме журналісти обласних телерадіокомпаній, яких турбує ймовірне скорочення штату при реформуванні ТРК, виявили бажання створити осередки профспілки.

Наступна серія тренінгів, спрямованих на захист прав журналістів за допомогою профспілок, пройде у грудні на Заході України, а саме, в Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому, Луцьку та Вінниці.

за інф. Київської медіа-профспілки
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
524
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду