КНМП вимагає порушити кримінальну справу щодо невиплати заборгованості по зарплаті журналістам „Президентського вісника”
Київська незалежна медіа-профспілка звернулася до Генеральної прокуратури України з вимогою порушити кримінальну справу за фактом порушення термінів виплати заборгованості із заробітної плати та порушення конституційних прав працівників газети „Президентський вісник”.
Згідно із Розпорядженням керівника Державного управління справами Ігоря Тарасюка від 3 червня 2005 р. „Про припинення діяльності Державного підприємства „Редакція газети „Президентський вісник”, була створена ліквідаційна комісія, до якої увійшли і представники Київської незалежної медіа-профспілки (КНМП), а також голова осередку КНМП у „Президентському віснику”.
Фактично ж останній випуск газети вийшов 7 квітня 2005 року. Про це не було попереджено профспілку газети „Президентський вісник”, як того вимагає законодавство.
Незважаючи на визначену графіком роботи ліквідаційної комісії дату - 3 серпня 2005 р., коли з працівниками редакції повинні були повністю розрахуватися, журналісти „Президентського вісника” не отримали нічого. Натомість 8 серпня колективу видали трудові книжки. Відповідно до ст. 47 та ст. 116 Кодексу законів про працю, власник повинен розрахуватися з працівниками у день звільнення, одночасно із видачею трудових книжок. За недотримання цих положень з вини власника статею 117 КЗПП передбачено матеріальну відповідальність у розмірі середньомісячного окладу до моменту погашення заборгованості.
Водночас законопроект про зміни до державного бюджету, ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом, передбачає відновлення фінансування "Президентського вісника" в обсязі 500 тис. гривень, які і планувалося витратити на погашення заборгованості.
Київська незалежна медіа-профспілка вважає, що з вини керівництва Державного управління справами з журналістами газети «Президентський вісник» вчасно не був проведений розрахунок. Обіцяні кошти не надійшли на рахунок газети «Президентський вісник» через непрофесійну роботу керівництва ДУСу, в результаті чого були свідомо грубо порушені конституційні трудові права багатьох працівників редакції.
Нагадаємо, що Київська незалежна медіа-профспілка призупинила свою роботу у ліквідаційній комісії у зв’язку з кризовою ситуацією, що склалася всередині самої комісії. Профспілка вимагає прямих переговорів з керівником Державного управління справами Ігорем Тарасюком. У разі бездіяльності ДУСу медіа-профспілка та колектив „Президентського вісника” проведуть 30 серпня пікетування під будівлею ДУСу.
За інформацією прес-служби КНМП
Читайте також:
Медіа-профспілка вимагає переговорів з керівником ДУСу Тарасюком з приводу виплати заборгованостей журналістам „Президентського вісника”
Тарасюк: конфлікту інтересів навколо "Президентського вісника" немає
Ющенко официально ликвидировал издания "Президентский вестник" и "Президентский контроль"
Медіа-профспілка прийме участь у ліквідації "Президентського вісника"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ