Результати моніторингу ІМІ про стосунки ЗМІ та влади
В Україні сьогодні відзначається День журналістики. Як показали деякі дослідження, конфлікт між владою та мас-медіа триває. Зокрема, таких висновків дійшли експерти правозахисної організації Інститут масової інформації. Про це повідомляє "Німецька хвиля".
Перешкоджання журналістській діяльності у вигляді приховування чи замовчування інформації є найхарактернішим для нової влади способом обмеження свободи слова. Дослідження Інституту масової інформації свідчать що, така форма ”цензури” прийшла на зміну прямого тиску, нападів та затримання журналістів. Втім, попри наявність спроб влади контролювати медіа, за словами керівника правозахисної організації журналістів Сергія Тарана, висновки моніторингу підтверджують значно вищий рівень свободи преси, ніж за колишньої влади. Щоправда, фахівці констатують, що українська журналістика продовжує виконувати функцію інформування та викривання деяких фактів і позбавлена можливості впливу на владу. Ролі медіа, як ”четвертої влади” в державі, на думку Сергія Тарана, перешкоджає керівна верхівка країни, оскільки всі гострі теми, які обговорюють засоби масової інформації залишаються проігнорованими владою.
DW
Читайте також:
До дня журналіста ІМІ презентує Хроніку порушень свободи слова в Україні
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ