Міністерство економіки надіслало розгорнуту відповідь на Проект УАВПП

18 Травня 2005
722
18 Травня 2005
17:17

Міністерство економіки надіслало розгорнуту відповідь на Проект УАВПП

722
Міністерство економіки надіслало розгорнуту відповідь на Проект УАВПП
12 травня Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) отримала відповідь Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції на свій проект http://detector.media/news/?id=21458

«Вісім необхідних кроків влади назустріч пресі». Спеціалісти міністерства економіки, розглянувши проект УАВПП спільно із Держкомтелерадіо, Державною митною службою та Мінтрансзв‘язку, надали досить розгорнуті відповіді по пунктах Проекту. Ці відповіді будуть використані Дирекцією УАВПП для подальшої роботи із проектом «Вісім кроків».

Зокрема, у листі говориться, що наразі завершується підготовка проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про інформацію” (нова редакція). Також у контексті Програми діяльності Кабінету Міністрів України „Назустріч людям” в інформаційної сфері запропоновано розробити проект Закону України „Про роздержавлення друкованих засобів масової інформації”. Юристи УАВПП будуть приймати активну участь у роботі із зазначеними законопроектами для якнайповнішого забеспечення інтересів видавців.


Лист також інформує, що Мінтрансзв’язку підготувало законопроект щодо відміни частини другої статті 9 Закону України „Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, який зараз знаходиться на розгляді у Кабінету Міністрів України. Асоціація беззаперечно, підтримує цю ініціативу, адже скасування антиконкурентної норми відповідає інтересам ринку друкованих ЗМІ. Крім того – на державному рівні триває розроблення системи логістики із доставки щоденних періодичних видань.

Мінекономіки висловило принципову і беззаперечну згоду щодо недопущення державного протекціонізму певним друкованим ЗМІ та необхідність посилення боротьби з контрабандою продукції іноземних ЗМІ. Також була отримана принципова згода щодо необхідністі податкової підтримки галузі преси.

Мінекономіки також зазначає, що за дорученням Президента України наразі розробляється Концепція розвитку ринку засобів масової інформації і що „вирішення порушених у листі УАВПП питань повинно стати складовою зазначеної концепції”. УАВПП має намір включитися до розробки цього, беззаперечно, важливого документу.

Слід зазначити, що певні важливі питання, порушені в Проекті "Вісім кроків", все ж таки залишились без відповіді, зокрема: проблеми роздрібної торгівлі пресою, необхідність прозорої приватизації поліграфічних підприємств, недосконалість поліграфічної бази (внаслідок чого вітчизняні журнали змушені друкуватися за кордоном) і необхідність вжиття у зв‘язку із цим заходів митно-тарифного регулювання тощо.

За інф. УАВПП

Читайте також:

Сто днів відкритих дверей

Розповсюдження преси в 2005р. не обкладатиметься ПДВ
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
722
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду