Україна посіла 112 місце з 139-ти в першому рейтингу "Індекс свободи преси"

11 Вересня 2003
0
623
11 Вересня 2003
10:26

Україна посіла 112 місце з 139-ти в першому рейтингу "Індекс свободи преси"

0
623
Україна посіла 112 місце з 139-ти в першому рейтингу "Індекс свободи преси"
Рейтинг складено міжнародною правозахисною організацією "Репортери без кордонів".

Росія й Білорусія виявилися в цьому рейтингу відповідно на 121-му і 124-му місці. Найбільш високий показник із країн колишнього СРСР у Таджикистану - 86 місце. За ним стоять Киргизія (98 місце), Азербайджан (101), Казахстан (116), Узбекистан (120) та Туркменістан (136).

Як повідомляється на офіційному сайті "Репортерів без кордонів", в першу п'ятірку країн із найбільшим ступенем свободи для роботи журналістів увійшли Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Нідерланди, Канада. Далі йдуть Ірландія, Німеччина, Португалія, Швеція й Данія. Крім того, 11 місце в рейтингу посіла Франція, 16 - Швейцарія, 17 - США, 22 - Великобританія.

Зі східноєвропейських країн найбільш високий індекс свободи преси в Словенії (14 місце), далі йдуть Угорщина (25), Польща (28), Хорватія (33), Болгарія (38), Чехія (41), Боснія й Герцеговина (43), Румунія (45), Югославія (60). Крім того, Палестинська національна автономія на 10 пунктів випередила Ізраїль (82 проти 92 місця).

Остання п'ятірка - Бутан, Туркменістан, Бірма, Китай і Північна Корея.

Як відзначається в коментарях до рейтингу, більш низький рейтинг США у порівнянні з Коста-Рика та Італії (40 місце) у порівнянні з Беніном були для дослідників сюрпризом.

При цьому "Репортери без кордонів" підкреслюють, що згідно з отриманими даними свобода преси під загрозою скрізь - в Азії, Африці, Латинській Америці та Європі - оскільки в останній двадцятці списку присутні країни всіх цих континентів, повідомляє "Українська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Найгірша ситуація зі свободою преси в Азії - остання п'ятірка списку складається цілком з азіатських країн. Як відзначається, в цих країнах не існує поняття "свободи преси" і немає незалежних видань, а уряд контролює або проводить моніторинг нечисленних джерел інформації. Небагатьох незалежних журналістів в цих країнах постійно гноблять, закривають у в'язниці або висилають із країни, а зарубіжна преса в цих державах практично повністю заборонена.

Серед іншого, укладачі рейтингу дійшли висновку, що рівень багатства країн практично не впливає на свободу преси, про що свідчить 15 місце Коста-Рики і 21-е Беніну.

Індекс складений за результатами опитування журналістів, дослідників і експертів з різних країн, які відповідали на 50 запитань щодо різних порушень свободи преси в їхніх країнах. Інші країни не потрапили до списку через відсутність достовірної інформації.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
623
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду