Резолюція журналістського Форуму "Правовий самозахист"

11 Червня 2003
754
11 Червня 2003
11:06

Резолюція журналістського Форуму "Правовий самозахист"

754
Резолюція журналістського Форуму "Правовий самозахист"
У Києві 10 червня завершив роботу Форум журналістів України "Правовий самозахист", організований Комітетом Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, Громадською Радою з питань свободи слова та інформації та Інститутом масової інформації. Форум, на який з‘їхалося близько 200 журналістів з усіх областей України, став ще однією спробою виробити корпоративну солідарність журналістів у сьогоднішніх умовах. Як заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, "Форум журналістів став важливих зібранням, оскільки на ньому було озвучено як негативний, так і дуже корисний позитивний досвід відстоювання журналістами своїх прав в умовах сучасної України".

Журналістам також було презентовано практичний посібник "Правовий самозахист журналістів", присвячений механізмам захисту прав журналістів в умовах сучасної правової системи України. За підсумками форуму журналісти ухвалили резолюцію. Одним з її пунктів є проведення у вересні 2003 року наступні журналістські збори, присвячені проблемам взаємовідносин власників та працівників творчих колективів ЗМІ.

РЕЗОЛЮЦІЯ

Форуму журналістів України "Правовий самозахист"

Ми, журналісти України – учасники Форуму "Правовий самозахист",

вітаючи прийняття Верховною Радою України та підписання Президентом України Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення та безперешкодної реалізації права людини на свободу слова", ухваленого за результатами ініційованих журналістами парламентських слухань з питань свободи слова та цензури,

визнаючи порушення органами влади законів України головною проблемою у сфері захисту журналістів від тиску, переслідувань, невиправданих судових позовів, цензури та перешкоджання їхній професійній діяльності в інших формах,

беручи до уваги наведені під час Форуму факти нехтування вимогами законодавства щодо діяльності засобів масової інформації та журналістів, вирішили:

1. Перетворити Форум на постійнодіючий орган самоорганізації працівників ЗМІ шляхом проведення зборів для обговорення актуальних проблем діяльності журналістів в Україні.

2. Провести наступний журналістський Форум у вересні 2003 року, присвятивши його проблемам взаємовідносин власників та працівників творчих колективів засобів масової інформації.

3. Звернутися до вказаних нижче органів влади з таким пропозиціями:

- до Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України – активізувати роботу з розкриття злочинів, вчинених проти журналістів, передовсім, вбивств Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова;

- до Генеральної прокуратури України – провести службову перевірку щодо безпідставних відмов в порушенні кримінальних справ за фактами перешкоджання законній професійній діяльності журналістів і вжити заходів реагування відповідно до законодавства;

- до Кабінету Міністрів України – вжити заходів щодо безперешкодного доступу та отримання інформації в органах центральної та місцевої влади, необхідної журналістам для виконання своїх професійних обов’язків;

- до Верховного Суду України – узагальнити практику розгляду судами справ за позовами про захист честі, гідності та ділової репутації, у яких відповідачами виступають засоби масової інформації та (або) журналісти, і рекомендувати судам більш зважено підходити до визначення розмірів відшкодування моральної (нематеріальної) шкоди ЗМІ та журналістами з урахуванням останніх змін до законодавства України та відповідної практики Європейського суду з прав людини, а також звернути увагу судів на необхідність неухильного дотримання процесуальних строків розгляду кримінальних справ, порушених проти журналістів.

Київ, 10 червня 2003 року
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
754
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду